google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • CCC i Comarch podpisały umowę o współpracy

  logo ComarchComarch ma umowę z Car Connectivity Consortium (CCC), wiodącą organizacją w obszarze technologii związanych z tworzeniem mobilnych rozwiązań w zakresie łączności samochodowej, na hostowanie systemu certyfikacyjnego MirrorLink™ Application Certification Management System (ACMS).

  Stworzony przez członków CCC MirrorLink™ jest standardem technologicznym dotyczącym kontroli smartfona za pomocą przycisków umiejscowionych przy kierownicy lub na desce rozdzielczej pojazdu. ACMS pomoże CCC stworzyć ekosystem aplikacji mobilnych zgodnych z ustalonymi wymaganiami i procesami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z telefonów mobilnych podczas jazdy.

  Umowa  ta przyczynia się do stworzenia środowiska, które pozwala w sposób dynamiczny kontrolować, kiedy i w jaki sposób można używać danych aplikacji w samochodzie połączonym z określonym urządzeniem mobilnym. System dystrybuuje certyfikaty aplikacji i programistów na serwery MirrorLink™ (smartfony), dostarcza też narzędzia do zarządzania certyfikatami oraz danedo analiz. Głównym komponentem środowiska jest System Dystrybucji Certyfikatów (Certificate Distribution System – CDS), który pełni rolę pierwszego punktu interakcji dla mobilnych urządzeń konsumenckich. System ten odpytywany jest regularnie przez serwer MirrorLink™. CDS bazuje na produkcie własnym Comarch, będącym środowiskiem certyfikacyjnym (Comarch TADEK). ACMS oferowany jest w modelu software-as-a-service (SaaS) i hostowany w Comarch Data Center, co ma zapewnić odpowiednią dostępność i skalowalność systemu.

  Comarch wspiera działalność CCC od roku 2012. Dzięki udanej współpracy przy opracowaniu Systemu Testowania Certyfikacji (jednej z części Programu Certyfikacji Urządzeń MirrorLink™), jak również Systemu Zarządzania Certyfikacją i Atestowaniem Urządzeń, firma stała się jednym z zaufanych partnerów CCC.

  - Biorąc pod uwagę liczbę smartfonów działających w ramach technologii MirrorLink™ (szacuje się, że do roku 2016 będzie to ponad miliard urządzeń) oraz wagę bezpieczeństwa na drogach, opracowanie, wdrożenie i utrzymanie systemu ACMS jest szczególnie istotną częścią całego ekosystemu dotyczącego systemów łączności samochodowej. Comarch posiada rozległe doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań IT dla dużych operatorów telekomunikacyjnych, w tym także rozwiązań działających w czasie rzeczywistym –umowa z CCC potwierdza po raz kolejny niezawodność naszych produktów.

  - Mamy na koncie już wiele udanych projektów realizowanych we współpracy z Comarch. Zdecydowaliśmy się wybrać ich jako partnera do wdrożenia systemu ACMS, nie tylko ze względu na szeroki zakres umiejętności w zakresie opracowania narzędzi certyfikacyjnych, ale także ze względu na wysoką jakość produktu Comarch w zakresie testowania i certyfikacji. Jednocześnie Comarch wykazał bardzo dużą elastyczność i skalowalność rozwiązania, co zapewniło nas, że system będzie odpowiedni zarówno dla naszych obecnych, jak i przyszłych potrzeb.– mówi Mika Rytkönen, przewodniczący i prezes Car Connectivity Consortium.

  Źródło:
  Comarch SA
  Artykuł został dodany przez firmę

  Comarch SA

  Comarch SA specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.