google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 24.05.2019
  1 USD
  3.8436
  -0.026
  1 EUR
  4.2989
  -0.0118
  1 CHF
  3.8327
  -0.0016
  1 GBP
  4.8768
  -0.0084
  1 RUB
  0.0595
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Rozwój biznesu dzięki Comarch ERP XL – nowe wdrożenie w hurtowni budowlanej Extradach

  logo ComarchHurtownia Materiałów Budowlanych extraDACH wybrała Comarch ERP XL w celu zmiany procedur zarządzania firmą i dalszego rozwoju.

  Wdrożenie nowej platformy informatycznej było niezbędne, aby firma mogła dalej zwiększać sprzedaż i otwierać kolejne oddziały, a także sprawnie działać na, znajdującym się obecnie  w trudnej sytuacji, rynku budowlanym.

  Comarch ERP XL to rozwiązanie przeznaczone dla dużych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych oraz usługowych. System umożliwia swobodną rozbudowę o kolejne obszary wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, co sprawia, że jest najczęściej kupowanym systemem klasy ERP w Polsce, z którego korzysta obecnie ponad 5000 przedsiębiorstw z różnych branż.

  Przygotowany dla Hurtowni  extraDACH program to spersonalizowana i dopasowana do potrzeb przedsiębiorstwa wersja systemu Comarch ERP XL. Specjalnie dla klienta przygotowano moduł obsługujący windykację, który automatyzuje wszystkie standardowe procedury prac  i tworzy system rodzaju CRM, który analizuje bieżące wątki i podpowiada, jakie działanie należy w nich podjąć,  wyświetlając jednocześnie podgląd historii windykacji. Zadaniem systemu jest usprawnienie działania polityki magazynowej firmy wraz z powiązanym z nią procesem sprzedaży i administracji, a także automatyzację wymiany informacji z partnerami biznesowymi.

  System Comarch ERP XL wspiera w extraDACH obsługę aktywnych rezerwacji na etapach rejestracji zamówień, a także weryfikację zapotrzebowania w odniesieniu do aktywnych albo przyszłych rezerwacji.  Kolejnym z obszarów, który zostanie usprawniony dzięki wdrożeniu Comarch ERP XL jest wymiana informacji z Partnerami biznesowymi. Wymiana ta zostanie zautomatyzowana dzięki wykorzystaniu specjalizowanego modułu B2B (Comarch ERP XL Pulpit Kontrahenta oraz ECOD). Pozwala on na elektroniczną wymianę informacji pomiędzy dostawcami i odbiorcami.

  – Proces wyboru nowego systemu w firmie ExtraDACH trwał rok. W tym czasie przeanalizowano oferty zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Niektóre systemy były zbyt proste i słabo modyfikowalne, inne  zbyt otwarte i wymagały zbyt dużo pracy przy ich konfiguracji. W Comarch ERP XL znaleźliśmy natomiast dobrą równowagę pomiędzy złożonością dostępnych funkcji, a intuicyjnością użytkowania.  Spełnia on nasze wymagania i jednocześnie daje możliwość konfiguracji. Dla zarządu nie bez znaczenia był również fakt, że to producent był odpowiedzialny za implementację platformy. Skala wdrażającej firmy gwarantuje także, że nie zniknie ona z rynku, pozostawiając na kliencie ciężar dostosowania systemu do zmieniających się realiów rynkowych (np. zmiany przepisów). – mówi prezes Extradach Piotr Borysowski.

  Źródło:
  Comarch SA
  Artykuł został dodany przez firmę

  Comarch SA

  Comarch SA specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.