google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 15.10.2019
  1 USD
  3.8952
  -0.0006
  1 EUR
  4.2949
  -0.002
  1 CHF
  3.9000
  -0.0104
  1 GBP
  4.9282
  0.0284
  1 RUB
  0.0606
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Oprogramowanie dla biura rachunkowego. Na co zwrócić uwagę?

  Oprogramowanie dla biura rachunkowego. Na co zwrócić uwagę?Coraz częściej biura rachunkowe w pogoni za konkurencyjnością dokonują zakupu specjalistycznych programów pasujących do specyfiki prowadzonych usług. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego oprogramowania?

  Co w dzisiejszych czasach determinuje jakość usługi? Wydaje się, że jednym z podstawowych kryteriów w tworzeniu jakości jest doświadczenie i posiadane kompetencje. Jednak coraz częściej, poza wymienionymi cechami, które budują profesjonalność wykonywanych usług, klient oczekuje od firmy szybkości w realizacji określonych założeń. Może się to wiązać z wszechobecnie panującym sposobie życia współczesnych ludzi - wszystko musi być zrobione dokładnie, sprawnie i możliwie w jak najkrótszym czasie. Internet jeszcze bardziej warunkuje takie zachowania konsumentów, głównie poprzez skłonność robienia zakupów online. Jak w takim razie poradzić sobie prowadząc biuro rachunkowe?

  Oprócz niezawodnych pracowników, którzy są w firmie wartością nadrzędną, reklamy w postaci opinii i wizerunku samego biura rachunkowego, kolejnym kluczowym elementem w dostarczaniu najwyższych jakości usług jest odpowiednie oprogramowanie, które pozwoli biurom skrócić czas pracy i zwiększyć jej efektywność. Na rynku istnieje wiele firm, które proponują specjalistyczne programy dla biur rachunkowych. Jak więc wybrać idealnie pasujący do własnych oczekiwań oraz klienta?

  Istotne cechy programu

  Nie ma złotej reguły, które oprogramowanie dla biur rachunkowych sprawdzi się najlepiej. W głównej mierze i tak będzie zależeć to od osobistych preferencji. Warto jednak przy wyborze zwrócić uwagę na kilka istotnych cech samego programu.

  Przede wszystkim taki program powinien być intuicyjny w obsłudze. To ważne, gdy chcemy zamienić starsze aplikacje lub programy i tym samym określone przyzwyczajenia na nowsze wersje lub zupełnie nowe oprogramowanie. Kluczowy jest sposób w jakim mamy poruszać się po nowej aplikacji, musi być przejrzyście, instynktownie i co najważniejsze czytelnie. Co ważne, taki program powinien być zgodny z aktualnymi przepisami a przede wszystkim umożliwiał szybką aktualizację wprowadzanych przepisów prawnych. Istotna jest również relacja ceny takiego produktu względem jego jakości. Nie warto przepłacać za program, który jakościowo odbiega od pewnych standardów.

  Skorzystaj z darmowych 60 dni

  Ważne są również możliwości takiego programu. Poza aktualnymi przepisami, dzięki którym księgowy jest w stanie sprawnie rozliczać swoich klientów, program powinien posiadać szereg funkcjonalności, dzięki którym ułatwi prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ryczałtu, ewidencji VAT czy dokumentacji kadrowo-płacowej. Firma Streamsoft oferuje programy, które idealnie dopasowane są do charakterystyki działań biur rachunkowych. Warto więc sprawdź możliwości programów z serii PCBiznes i skorzystać ponadto z 60 dni darmowej wersji programu.

  Dysponując konkretnym narzędziem w postaci oprogramowania, biuro rachunkowe nie tylko skorzysta na jakości i efektywności swoich usług, ale również stanie się bardziej konkurencyjny w swoim obszarze działania. Może to przyczynić się do zwiększenia zainteresowania usługami biura przez potencjalnych klientów. Korzyści z pewnością będą obopólne.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.