google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 24.05.2019
  1 USD
  3.8436
  -0.026
  1 EUR
  4.2989
  -0.0118
  1 CHF
  3.8327
  -0.0016
  1 GBP
  4.8768
  -0.0084
  1 RUB
  0.0595
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak sprostać wymaganiom klientów – czyli niezawodne biuro rachunkowe

  Logo SaldeoSMART

  Kiedy konkurencja staje się coraz większa, a klienci coraz bardziej wymagający, utrzymanie się na rynku biur rachunkowych to nie lada wyzwanie.

  Jeśli więc i Ty chcesz mieć opinię niezawodnego i nowoczesnego księgowego, musisz odpowiedzieć sobie na następujące pytanie: czego potrzebują Twoi klienci?

  Szybki kontakt z biurem rachunkowym

  Sprawna komunikacja między przedsiębiorcą a biurem rachunkowym to podstawa, która najczęściej przesądza o ich owocnej współpracy. Utrudniony kontakt lub jego całkowity brak sprawiają, że klienci często rezygnują z usług biura rachunkowego, z którym trudno się porozumieć. Niekiedy jedyną formę kontaktu stanowi e-mail, co znacznie wydłuża czas oczekiwania na odpowiedź. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest wprowadzenie platformy do komunikowania się, która miałaby jednocześnie dostęp online do informacji o rozliczeniu księgowym, program do fakturowania i elektroniczne archiwum dokumentów.

  Sprawny obieg dokumentów

  To, w jaki sposób klienci dostarczają dokumenty do biura rachunkowego, jest niezwykle istotne. Podróż z dokumentacją na drugi koniec miasta może być uciążliwa, a przede wszystkim czasochłonna. Dlatego też warto wdrożyć rozwiązania, które ułatwiłyby życie Twoim klientom. Możemy zaoferować do nich dojazd i odbiór dokumentów, tak aby nie musieli fatygować się do nas osobiście. Jednakże gdy nie mamy takiej możliwości, dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie elektronicznego obiegu dokumentów między klientem a biurem. Dzięki temu możemy zbudować elektroniczne archiwum, do którego wszelka dokumentacja będzie wprowadzana za pomocą skanów i dostępna 24 h na dobę, zarówno z poziomu firmy, jak i biura rachunkowego. Sprawi to, że wszelkie procesy związane z dostarczaniem dokumentacji i jej przepływem będą maksymalnie przyspieszone i zautomatyzowane. Klient zarówno szybko przekaże do biura swoje dokumenty, jak i otrzyma od niego informację zwrotną o ich przyjęciu. Z pomocą elektronicznego obiegu dokumentów będziemy mogli usprawnić proces wzajemnej wymiany dokumentacji i sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

  Dodatkowe usługi

  Oprócz klasycznych usług, jakie oferuje większość biur rachunkowych, w odpowiedzi na potrzeby klienta warto wdrożyć coś „ekstra”. Może to być już wcześniej wspomniane archiwum elektroniczne czy program do fakturowania online umożliwiający wystawianie faktur bez względu na czas i miejsce. Jednakże klienci stają się coraz bardziej wymagający, a ich potrzeby się zmieniają. Dlatego też powinni mieć oni stały dostęp do wszelkich analiz kosztowych swojej firmy, raportów oraz zestawień zysków i strat, które mogliby szybko wygenerować, np. w pliku Excel. Warto również zadbać o bezpieczeństwo danych klienta i zaoferować mu możliwość tworzenia ich kopii zapasowej. Co więcej, jeśli zaistnieje taka potrzeba, możemy rozszerzyć także ofertę naszego biura o rachunkowość online. Dzięki temu dokonywanie rozliczeń będzie szybsze niż kiedykolwiek.

  Kompleksowa obsługa

  Każdy klient oczekuje indywidualnego podejścia. Korzystając z usług biura rachunkowego, powinien mieć poczucie, że został profesjonalne obsłużony, a informacje, o które prosił, są zrozumiałe i wyczerpujące. Aby zapewnić satysfakcję swoim klientom, należy na bieżąco umożliwiać im dostęp do informacji na temat stanu ich ksiąg rachunkowych oraz wprowadzać nowoczesne rozwiązania i dodatkowe usługi. Biuro rachunkowe powinno zawsze służyć pomocą w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości ze strony klienta i udzielać mu niezbędnych porad podatkowych oraz wykazywać się szeroką wiedzą na temat poprawnego księgowania każdego rodzaju transakcji. W związku z tym warto rozważyć wdrożenie aplikacji w pełni integralnej z większością programów księgowych, jaką jest SaldeoSMART. Dzięki temu Twoje biuro rachunkowe będzie w stanie zaoferować klientom coś więcej niż tylko tradycyjną księgowość.

  Źródło:
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o.

  SaldeoSMART to nowoczesna platforma dla księgowych w biurach rachunkowych, która umożliwia odczytywanie danych z faktur wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.