google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 15.10.2019
  1 USD
  3.8952
  -0.0006
  1 EUR
  4.2949
  -0.002
  1 CHF
  3.9000
  -0.0104
  1 GBP
  4.9282
  0.0284
  1 RUB
  0.0606
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak szybko uzyskać kredyt hipoteczny?

  Znalezienie wymarzonego lokum nie jest łatwe. Poszukiwania nierzadko trwają bardzo długo, w końcu wybieramy miejsce, które będziemy nazywać domem przez wiele lat. Gdy już znajdziemy idealne mieszkanie, okazuje się, że nie jesteśmy jedynymi zainteresowanymi zakupem. Jak najszybciej podpisujemy umowę przedwstępną i wtedy zaczyna się wyścig z czasem. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak sprawnie przebrnąć przez procedurę kredytową oraz uzyskać finansowe wsparcie na realizację planów o własnym M.

  Oferta ofercie nierówna

  Kredyt hipoteczny jest zwykle zaciągany na wysoką kwotę i na długi okres. Dlatego, nawet mimo pośpiechu, warto poświęcić czas na dokładne porównanie ofert poszczególnych instytucji. Niewłaściwa decyzja może przełożyć się na podwyższone koszty, które będziemy ponosić przez długie lata. – Pod uwagę trzeba wziąć oczywiście cenę kredytu, ale nie tylko. Oferty różnią się także np. wymaganym wkładem własnym, sposobem wyliczania dostępnej kwoty kredytu czy ewentualnymi produktami dodatkowymi. Parametrów jest bardzo wiele, co powoduje, że nie da się wskazać jednej oferty, która byłaby najlepsza dla każdego – zauważa Jarosław Sadowski, ekspert ZFDF, Expander. – Cóż z tego, że dana instytucja oferuje tani kredyt, jeśli nie możemy go uzyskać, gdyż nie mamy wymaganego przez bank 20% wkładu własnego. Inna oferta może być natomiast nieco droższa, ale bank zaakceptuje wkład wynoszący tylko 10%. 

  Wyjściem, które umożliwi nam porównanie dostępnych ofert i jednocześnie pozwoli znacząco ograniczyć czas, który będziemy musieli na to poświęcić jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego. Może on przeprowadzić wstępną analizę naszej sytuacji finansowej i wyselekcjonować odpowiednie oferty. Dzięki temu unikniemy czasochłonnych i nużących wizyt w bankach. Warto poprosić go o zestawienie wszystkich kosztów – zarówno tych dotyczących kredytu, jak i ewentualnych produktów dodatkowych, dzięki czemu łatwiej będzie nam podjąć decyzję. Co więcej, doradca będzie także pomocy na dalszym etapie uzyskiwania finansowania, czyli podczas składania wniosku kredytowego.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.