google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 21.01.2019
  1 USD
  3.7751
  0.0057
  1 EUR
  4.2928
  -0.0036
  1 CHF
  3.7844
  -0.0073
  1 GBP
  4.8457
  -0.0316
  1 RUB
  0.0569
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Polscy przedsiębiorcy nie chcą korzystać z unijnego dofinansowania

  Polscy przedsiębiorcy nie chcą korzystać z unijnego dofinansowaniaPolskie mikrofirmy i małe firmy są coraz mniej zainteresowane dofinansowaniem z Unii Europejskiej. W grudniu 2015 r. jedynie co dziesiąta z nich deklarowała, że skorzystała już lub zamierza skorzystać z unijnych dotacji w ramach perspektywy finansowej 2014–2020 – wynika z szóstego raportu „Jak w Polsce prowadzi się własny biznes?”. Czym jest spowodowana ta niechęć przedsiębiorców do ubiegania się o środki z Unii?

  Małe zainteresowanie dofinansowaniem unijnym wynika głównie ze skomplikowania obowiązującej procedury aplikacyjnej i trudności ze sporządzeniem wymaganych dokumentów. Do prawidłowego wypełnienia wielu z nich potrzeba specjalistycznej wiedzy, której w firmach często brakuje. W związku z tym muszą one korzystać z usług różnych ekspertów i doradców.

  Problemem jest też to, że duża część polskich przedsiębiorców, zwłaszcza tych mniejszych, po prostu nie wierzy w możliwość uzyskania unijnych środków. Zamiast się o nie starać, odkładają oni swoje inwestycje na później lub je ograniczają, ewentualnie posiłkują się pożyczkami i kredytami.

  Statystyki mówią, że zasadniczo po unijne pieniądze znacznie częściej i skuteczniej ubiegają się spółki z dużych ośrodków w tzw. Polsce A oraz większe przedsiębiorstwa. Wynajmują one doradców i są lepiej przygotowane do całego procesu aplikacyjnego” – zauważa w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Anna Misiołek, prezes zarządu firmy ABBEYS.

  Czy mniejsze firmy są na straconej pozycji? Oczywiście nie. Mimo istniejących trudności ze starania się o środki z Unii nie należy rezygnować. Pieniądze do zdobycia są bowiem zbyt duże, żeby przynajmniej nie spróbować. Na pewno warto skorzystać z usług doświadczonych doradców, którzy pomogą w przygotowaniu dokumentów i wyjaśnią wszystkie proceduralne zawiłości.

  Źródło:
  infoWire.pl
  www.infowire.pl
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.