google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 15.10.2019
  1 USD
  3.8952
  -0.0006
  1 EUR
  4.2949
  -0.002
  1 CHF
  3.9000
  -0.0104
  1 GBP
  4.9282
  0.0284
  1 RUB
  0.0606
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak księgować bezpiecznie?

  Bezpieczeństwo operacji finansowych jest jednym z podstawowych wymiarów właściwie prowadzanej księgowości. Na jego poziom wpływają nie tylko opracowanie i przestrzeganie odpowiednich procedur, ale również środowisko w jakim się pracuje oraz wykorzystywane oprogramowanie.

  Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci w zagwarantowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa zapewniając tym samym poczucie spokoju i komfortu pracy.

  Jak księgować bezpiecznie? Varico

  Aktualizuj system operacyjny oraz oprogramowanie

  System operacyjny jest sercem komputera i stanowi często zarówno jedną z pierwszych jak i ostatnich linii obrony w kryzysowych sytuacjach. W związku z ciągłą ewolucją technologii, zmieniają się również systemy operacyjne, a wraz z nimi ich funkcjonalność i zabezpieczenia. Firmy takie jak Microsoft nieustannie wprowadzają kolejne wersje i usprawniania, aby zagwarantować swoim użytkownikom bezproblemowe działanie. Niestety z czasem najstarsze wersje oprogramowania przestają być wspierane przez wydawcę, który nie jest w stanie zapewnić 100% bezpieczeństwa. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem jest skorzystanie z nowszych wersji systemów, które oferują odpowiednie zabezpieczenia i wiele nowych, przydatnych funkcji.

  W 2014 roku Microsoft zakończył wsparcie dla niegdyś niezwykle popularnego systemu Windows XP. Chociaż nadal można swobodnie korzystać z „ikspeka”, coraz więcej programów nie będzie prawidłowo działało na tej wersji systemu. Największym zagrożeniem jest jednak wykorzystanie przez cyberprzestępców znanych im luk lub innych sposobów zdobycia nieuprawnionego dostępu do komputera czy jego zasobów. Dlatego właśnie zachęcamy wszystkie księgowe do użytkowania nowszych wersji systemu Windows – 7, 8 oraz 10. Pozwoli to przede wszystkim mieć pewność, że wrażliwe dane oraz dokumenty nie wpadną w niepowołane ręce w wyniku problemów z systemem operacyjnym. Dodatkowymi zaletami będzie oczywiście szereg usprawnień oraz możliwość pełnego wykorzystania możliwości najnowszego oprogramowania (w tym dostarczanego przez Varico).

  Źródło:
  Varico
  Artykuł został dodany przez firmę

  Varico

  Jesteśmy poznańskim producentem oprogramowania finansowo-księgowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Działamy nieprzerwanie od 1989 roku realizując naszą misję "... w biznesie warto na nas liczyć".

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.