google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 16.01.2019
  1 USD
  3.7619
  0.0077
  1 EUR
  4.2929
  0.0007
  1 CHF
  3.8066
  -0.0045
  1 GBP
  4.8439
  0.0139
  1 RUB
  0.0564
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dokumenty w formie elektronicznej czyli oszczędność i ekologia

  Coraz częściej papierowe dokumenty są zastępowane wersjami elektronicznymi. Duża część firm już dawno dostrzegała zalety wynikające z tego procesu, a zmiany zaczynają być wprowadzane nawet w „niereformowalnych” urzędach i instytucjach państwowych. To chyba najlepszy dowód tego jak znaczne korzyści niesie ze sobą rezygnacja z celulozy i tuszu.

  Dokumenty w formie elektronicznej czyli oszczędność i ekologia VaricoPodstawową kwestią są oczywiście oszczędności. Wszystko ma swoją cenę i nawet niewielkie jednostkowe koszty mogą urosnąć do znacznych wartości jeżeli analizować je w dłuższych okresach czasu. Nieco żartobliwym (choć w pełni zgodnym z prawdą!) aspektem jest fakt, że tusz do drukarki należy do najdroższych cieczy na świecie wyprzedzając w rankingach np. ludzką krew. Mimo tego, że papier jest już stosunkowo tanim surowcem, jego zużycie lubi szybko wymykać się spod kontroli. Ranga problemu rośnie przede wszystkim w większych firmach, jednak nawet mniejsze przedsiębiorstwa mogą sporo zaoszczędzić na wielu poziomach jeżeli skutecznie połączą szereg mechanizmów zmierzających do większego wykorzystania dokumentów w formie elektronicznej. Przykład do pewnego stopnia idzie nawet „z góry” – sejm już w 2012 roku poczynił znaczne inwestycje zaopatrując posłów w tablety żeby m.in. zmniejszyć ilość zadrukowywanych kartek.

  Pieniądze to nie wszystko

  Dla dużej grupy osób równie ważną kwestią co bezpośrednie oszczędności jest ekologia. Flagowym argumentem pozostaje rzecz jasna ochrona drzew, ale zagadnienie to jest znacznie pojemniejsze. Biorąc pod uwagę inne etapy lub elementy składowe rożnych procesów produkcyjnych, środowisko zyska również na zmniejszeniu zużycia wody i energii oraz ograniczeniu wykorzystania chemikaliów. Rosnąca skala stosowania elektronicznych dokumentów na całym świecie przełoży się ostatecznie na pewna ulgę dla Matki Natury i środowiska, w którym żyjemy.

  Źródło:
  Varico
  Artykuł został dodany przez firmę

  Varico

  Jesteśmy poznańskim producentem oprogramowania finansowo-księgowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Działamy nieprzerwanie od 1989 roku realizując naszą misję "... w biznesie warto na nas liczyć".

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.