google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 17.01.2018
  1 USD
  3.4109
  -0.0081
  1 EUR
  4.1739
  -0.0086
  1 CHF
  3.5398
  -0.003
  1 GBP
  4.7051
  -0.0009
  1 RUB
  0.0603
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • SaldeoSMART odczytuje pozycje towarowe z faktur

  Logo SaldeoSMARTInternetowa platforma księgowa SaldeoSMART została wzbogacona o moduł umożliwiający odczytywanie z dokumentów zakupu i sprzedaży poszczególnych pozycji towarowych. 

  SaldeoSMART usprawnia i unowocześnia pracę osób zajmujących się księgowością w firmach i biurach rachunkowych, pozwalając im na skanowanie faktur i automatycznie wykrywając na skanach dane niezbędne do ich zaksięgowania. System dedykowany dla firm umożliwia też nowoczesny obieg dokumentów, który odbywa się w 100% wirtualnie, bez udziału papierowych faktur.

  Podstawą innowacyjności SaldeoSMART jest jednak Odczytywanie Dokumentów, czyli oparty o technologię OCR moduł odczytujący z niezwykle wysoką, sięgającą 99%, skutecznością dane z zeskanowanych faktur. Teraz możliwości systemu poszerzyły się – z faktur mogą być również wychwycone poszczególne pozycje towarowe, co pomoże jeszcze bardziej poprawić komfort pracy działów księgowości w firmach.

  - Wprowadzona aktualizacja przyda się w pierwszej kolejności tym firmom, które ręcznie wprowadzają informacje o zakupionych towarach z faktur do programów magazynowych, księgowych, zakupowych i ERP. Zautomatyzowane odczytywanie pozycji z faktur da im ogromną oszczędność czasu przy prowadzeniu stanów magazynowych. Co więcej, zapewniamy użytkownikom naszego systemu opcję analizy zawartości faktur. Mamy nadzieję, że możliwość tworzenia zestawień dotyczących rodzaju i struktury dokonywanych zakupów ułatwi firmom lepsze planowanie – mówi Krzysztof Wojtas, architekt systemu SaldeoSMART.

  Kolejną korzyścią, jaką przyniesie księgowym w firmach najnowsza wersja SaldeoSMART, jest kompleksowe wyszukiwanie dokumentów, które może być przeprowadzone nie tylko po numerze faktury czy nazwie kontrahenta, ale także po słowach zawartych w pozycjach towarowych.

  Funkcjonalność odczytywania pozycji towarowych z faktur może mieć też kluczowe znaczenie w przypadku, gdyby Ministerstwo Finansów zadecydowało o przywróceniu początkowych założeń Jednolitego Pliku Kontrolnego. Pierwotnie planowano nałożenie na przedsiębiorców obowiązku przesyłania w formacie JPK danych z faktur VAT dokumentujących zakup, lecz Ministerstwo wycofało się z tego pomysłu.

  SaldeoSMART to system dla biur księgowych, a także dla firm, które mają własny dział księgowości. Oprogramowanie jest aktualizowane w miarę zmian zachodzących w prawie oraz rozwijane o nowe funkcjonalności na podstawie informacji zwrotnych od użytkowników. Za stworzenie i rozwój systemu odpowiada krakowska spółka BrainSHARE IT, która łączy wiedzę o nowoczesnej księgowości z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania.

  Źródło:
  Autor: SaldeoSMART
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.