google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 18.01.2019
  1 USD
  3.7694
  0.0079
  1 EUR
  4.2964
  0.0089
  1 CHF
  3.7917
  -0.0004
  1 GBP
  4.8773
  0.0305
  1 RUB
  0.0567
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • 7 sposobów na to, by ludzie wybierali Twoje biuro rachunkowe

  Logo SaldeoSMART

  Każdego miesiąca przybywa w Polsce biur rachunkowych, ale równocześnie otwiera się też coraz więcej nowych firm. To właśnie one powinny być odbiorcami działań promocyjnych prowadzonych przez księgowych. Jak wobec tego dotrzeć do tych podmiotów, które nie korzystają z obsługi księgowej lub dopiero wchodzą na rynek?

  Dlaczego warto spróbować dotrzeć przede wszystkim do świeżo upieczonych przedsiębiorców? Odpowiedź jest prosta. Rzadko zdarza się, by firma, która działa od lat, zdecydowała się na zmianę obsługującego ją biura. Wysiłek włożony w pozyskanie klientów z grona przedsiębiorstw z długą historią działalności może zatem nie przynieść spodziewanych efektów.

  Daj się znaleźć

  Biuro ma dużą szansę przyciągnąć do siebie klientów atrakcyjną lokalizacją. Co trzeba zrobić, by pozyskać lokalnych biznesmenów? Dać się znaleźć! Każdy przedsiębiorca chce mieć blisko do swojej księgowej i chętnie wybierze biuro zlokalizowane w pobliżu swojego domu lub miejsca pracy. Tablica reklamowa lub szyld z pewnością pomogą w zwróceniu uwagi przechodniów i okolicznych mieszkańców. Oklejony w barwy firmowe samochód to kolejny, niezwykle skuteczny nośnik reklamowy.

  Czarno na białym

  Pracownicy biura rachunkowego są jego przedstawicielami również poza murami siedziby firmy. Każdy księgowy powinien posiadać spersonalizowane wizytówki. Nie zaszkodzi też, jeśli będzie nosił przy sobie kilka firmowych ulotek. Całości dopełnią opatrzone firmowym logo gadżety, takie jak długopisy, notatniki, papier firmowy czy teczki, które należy rozdawać obecnym klientom – sprawiają bardzo profesjonalne wrażenie i pomogą w wykreowaniu dobrego wizerunku biura.

  Z ust do ust

  Nie zapominajmy o niezwykle skutecznej, tradycyjnej formie pozyskiwania klientów. Nie ma bowiem lepszego sposobu na reklamę niż marketing szeptany. Polecenie od zadowolonego klienta to najbardziej wartościowa i darmowa reklama. Pamiętajmy, by dziękować za rekomendowanie naszych usług. Nie bójmy się też o to prosić!

  Biuro w sieci

  W dzisiejszych czasach żadne biuro rachunkowe nie może zapominać o obecności w Internecie. To właśnie w sieci wszyscy rozpoczynamy poszukiwania towarów i usług – tak jest najszybciej i najłatwiej.

  Z tego powodu każde biuro rachunkowe powinno zainwestować w przejrzystą, nowoczesną stronę internetową. Witryna musi być także responsywna, czyli powinna wyświetlać się prawidłowo na urządzeniach o różnych przekątnych ekranu – od laptopów, przez tablety, na smartfonach kończąc. Strona musi zawierać przede wszystkim aktualne dane kontaktowe, godziny otwarcia, wskazówki dojazdu i opis zakresu usług. Można pokusić się także o zaprezentowanie sylwetek pracowników i opisanie ich kompetencji. W zbudowaniu wiarygodnego wizerunku pomoże opis historii firmy i informacje o posiadanych certyfikatach. Warto także poprosić dotychczasowych klientów o referencje lub chociaż zgodę na umieszczenie ich logotypów w dziale “Nas klienci”.

  Źródło:
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o.

  SaldeoSMART to nowoczesna platforma dla księgowych w biurach rachunkowych, która umożliwia odczytywanie danych z faktur wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.