google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 22.05.2019
  1 USD
  3.8620
  -0.0005
  1 EUR
  4.3098
  0.0043
  1 CHF
  3.8209
  -0.0026
  1 GBP
  4.8906
  -0.0132
  1 RUB
  0.0600
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wysoki sezon niezapłaconych faktur

  Druga połowa roku to dla przedsiębiorstw z sektora MSP trudny czas. Nieopłacone przez jesień i zimę faktury mogą stać się przyczyna ich upadku na wiosnę. Szczególnie narażona na niebezpieczeństwo jest branża budowlana. Przetrwają  tylko te firmy, które wcześniej zapewnią sobie finansowanie.

  Wysoki sezon niezapłaconych faktur- Jesień i wczesna zima jest to okres wzmożonej aktywności na rynku w większości branż. Pojawiają się nowe zlecenia, możliwości. W ślad za tym idą faktury. Nie od razu pojawiają się środki na koncie przedsiębiorców. Ponad 30 proc.  uskarża się na nieterminowe płatności – mówi  newsrm.tv Piotr Gąsiorowski z eFaktor.

  Problemy z terminowymi płatnościami przez cały rok ma 35 proc. mikro, małych i średnich firm, ale aż 43% uważa, że problemy z nimi nasilają się zazwyczaj na przełomie roku.

  Z analiz BIG InfoMonitor wynika, że 40 proc.  przedsiębiorstw , które dotykają trudności ze ściąganiem należności,  ma kłopoty z zachowaniem płynności finansowej. W sytuacji, kiedy nie są w stanie regulować swoich zobowiązań na czas, przesuwają problem na następne firmy.

  Tylko do sierpnia upadło 500 firm

  Według danych z MSiG (Monitor Sądowy i Gospodarczy), sierpień był już trzecim miesiącem w tym roku, w którym liczba upadłości była większa niż w analogicznym miesiącu ub. roku. W samym tylko sierpniu opublikowano informacje o upadłości 68 polskich przedsiębiorstw, 62 w sierpniu 2015. Od początku roku opublikowano informacje o 503 takich przypadkach. Więcej niż w tym samym czasie w roku ubiegłym jest upadłości firm budownictwa ogólnego i mieszkaniowego. To z kolei pociąga za sobą trudności przedsiębiorstw zaopatrujących budownictwo.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.