google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 18.10.2018
  1 USD
  3.7302
  0.0179
  1 EUR
  4.2966
  0.003
  1 CHF
  3.7543
  0.0087
  1 GBP
  4.8906
  0.0112
  1 RUB
  0.0569
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kredyt u dewelopera

  Niewiele osób może pozwolić sobie na komfort zakupu mieszkania za własne środki. W większym lub mniejszym stopniu trzeba zatem posiłkować się kredytem. Część deweloperów dążąc do zapewnienia swoim klientom kompleksowej obsługi umożliwia im także zbadanie zdolności kredytowej i zaciągnięcie zobowiązania. Czy oferta w biurze dewelopera może okazać się korzystniejsza niż w oddziale banku?

  Z pewnością warto sprawdzić i porównać propozycje otrzymane w kilku źródłach. W wielu przypadkach kredyt otrzymany za pośrednictwem dewelopera okaże się tańszy od standardowej oferty banków. Instytucje finansowe są zainteresowane współpracą z deweloperami i przygotowują dla nich oferty specjalne. Deweloperowi także zależy, by klient otrzymał kredyt szybko i sprawnie. Na współpracy deweloper-bank mogą więc skorzystać osoby kupujące mieszkania. Deweloperzy współpracują z bankami na zasadach zbliżonych do pośredników finansowych, ale są oni skłonni do rezygnacji ze swojej prowizji za pośrednictwo, tak by klient mógł otrzymać atrakcyjniejszą propozycję i szybko zdecydował się na zakup mieszkania. Deweloperzy organizują kredyty w hurtowych ilościach, a jeśli do tego mają wyrobioną markę i bank uznaje ich inwestycje za bezpieczne to mają szansę wynegocjować lepsze warunki. Nie bez znaczenia jest fakt, iż możemy liczyć na szybszą i prostszą procedurę przyznania kredytu. Wszystkie dokumenty dotyczące inwestycji są już w banku, a klient musi dostarczyć jedynie umowę przedwstępną oraz dokumenty potwierdzające tożsamość i źródła uzyskiwanych dochodów.

  Nie należy jednak tracić czujności i bezkrytycznie podchodzić do zapewnień dewelopera o wyjątkowo korzystnych warunkach kredytu zaciągniętego za jego pośrednictwem. Oferta specjalna może bowiem okazać się specjalna tylko z nazwy. W celu weryfikacji dostępnych na rynku możliwości zawsze warto udać się do niezależnego pośrednika finansowego. Może się okazać, iż najlepszą dla nas ofertą dysponuje w chwili obecnej zupełnie inny bank niż te, które współpracują z danym deweloperem. Nie wymaga to od nas szczególnie dużego wysiłku, a oszczędności wynikające z wyboru tej rzeczywiście najlepszej dla nas opcji w perspektywie kilkunastu-kilkudziesięciu lat spłacania kredytu potrafią być naprawdę znaczące.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.