google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 18.01.2019
  1 USD
  3.7694
  0.0079
  1 EUR
  4.2964
  0.0089
  1 CHF
  3.7917
  -0.0004
  1 GBP
  4.8773
  0.0305
  1 RUB
  0.0567
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Płatności bezgotówkowe mogą poprawić płynność finansową, ale sektor MŚP ciągle z nich nie korzysta

  Tylko w 20% małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Polsce korzysta się ze służbowych kart płatniczych – wynika z badania „Obrót bezgotówkowy w polskich MŚP”. W pozostałych firmach z tego sektora w dalszym ciągu w użytku pozostaje gotówka. Co mogliby zyskać przedsiębiorcy, gdyby przekonali się wreszcie do płatności bezgotówkowych?

  Płatności bezgotówkowe mogą poprawić płynność finansową, ale sektor MŚP ciągle z nich nie korzysta

  Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Katarzyna Fatyga, prezes firmy Diners Club Polska: „Wprowadzenie płatności bezgotówkowych wiąże się z wieloma zaletami. Jedną z nich jest na pewno poprawa płynności finansowej firmy, jeżeli używa ona kart charge lub kart kredytowych. Druga to zwiększone bezpieczeństwo transakcji. Trzecią jest możliwość stałego monitorowania wydatków, jeśli firma skorzysta z dostawcy, który zapewnia internetowy dostęp do informacji o transakcjach”.

  Co jest najważniejsze dla polskich przedsiębiorców z sektora MŚP przy wyborze firmowych kart kredytowych? Okazuje się, że liczą się przede wszystkim długość okresu bezodsetkowego (86%) i oprocentowanie kredytu (75%). Mniejszą wagę przedsiębiorcy przykładają do możliwości internetowego dostępu do kont wszystkich kart wydanych dla firmy (56%) i możliwości korzystania z programu lojalnościowego (14%).

  Źródło:
  infoWire.pl
  www.infoWire.pl
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.