google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 16.01.2019
  1 USD
  3.7619
  0.0077
  1 EUR
  4.2929
  0.0007
  1 CHF
  3.8066
  -0.0045
  1 GBP
  4.8439
  0.0139
  1 RUB
  0.0564
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Coraz trudniejszy dostęp do kredytów bankowych może ograniczyć detaliczny rynek inwestycyjny

  Fundamental Group (dawniej BUDNER S.A.) w roku 2017 będzie kontynuowała rozwój i działalność firmy w dotychczasowych obszarach, koncentrując się na świadczeniu usług generalnego wykonawstwa robót kubaturowych, z których Spółka była do tej pory znana na rynku budowlanym.

  Leszek Stankiewicz, Wiceprezes Zarządu Fundamental Group
  Leszek Stankiewicz, Wiceprezes Zarządu Fundamental Group

  Firma planuje także rozwijać się w nowych segmentach rynku, stawiając m.in. na budownictwo inwestycyjne. Coraz trudniejszy dostęp do kredytów bankowych może jednak ograniczyć detaliczny rynek inwestycyjny. Obecnie aż 65% inwestycji mieszkaniowych finansowanych jest w formie gotówkowej. Jednak w pewnym momencie te zasoby się znacząco ograniczą, a od stycznia 2017 roku obowiązuje w bankach wyższy, bo aż 20% udział wkładu własnego, co może także zmniejszyć liczbę potencjalnych kredytobiorców.

  Obie te kwestie mogą negatywnie wpłynąć na rynek budowlany w najbliższej przyszłości i pomimo, że mieszkania stały się dobrą alternatywą kapitału przy niskich stopach procentowych oferowanych przez banki, to istnieje ryzyko ograniczenia dalszego wzrostu rynku w tym zakresie. Dodatkowo ryzyko inwestycyjne w mieszkania na wynajem zwiększy konkurencja dużych funduszy inwestycyjnych oraz program Mieszkanie Plus, który może doprowadzić do obniżki cen najmu także na rynku komercyjnym.

  Odpowiedzią naszej Spółki na te zagrożenia będzie poszerzenie zakresu działalności firmy o sektor infrastruktury i przemysłu, w których od zeszłego roku rozpoczęliśmy realizację pierwszych projektów.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.