google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 16.11.2018
  1 USD
  3.7876
  -0.0198
  1 EUR
  4.2950
  -0.002
  1 CHF
  3.7608
  -0.0206
  1 GBP
  4.8468
  -0.0218
  1 RUB
  0.0573
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Sprawne zarządzanie zmianą według BrainSHARE IT – pierwszy krok w stronę dyskursu o przyczynach nieudanych wdrożeń

  Logo SaldeoSmart

  Praca grupowa, dokumenty w chmurze czy automatyzacja obsługi faktur – to tylko kilka z licznych tematów omówionych w Warszawie podczas konferencji GigaCon poświęconej elektronicznemu obiegowi informacji w firmie. W gronie prelegentów tegorocznej edycji wydarzenia znalazła się Edyta Wojtas z BrainSHARE IT, która poruszyła temat roli klienta w procesie wdrażania elektronicznego obiegu dokumentów.

  GigaCon EOIF SUMMIT to wydarzenie skierowane do szerokiego kręgu odbiorców wykorzystujących w swojej codziennej pracy technologie obiegu dokumentów oraz przetwarzania i magazynowania informacji. Rokrocznie konferencja cieszy się zainteresowaniem licznie przybyłych przedstawicieli branży informatycznej, bankowej, finansowej, ubezpieczeń, administracji, telekomunikacji czy przemysłu.

  Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w dniach 29-30 lipca w Warszawie na stadionie PGE Narodowy. Wśród firm prezentujących swoje rozwiązania znaleźli się również przedstawiciele BrainSHARE IT, producenta SaldeoSMART – wiodącej aplikacji wspierającej nowoczesną księgowość, którzy w swoim wystąpieniu poruszyli temat roli klienta w procesie wdrażania elektronicznego obiegu dokumentów w firmie.

  - Pomysł na tegoroczną prezentację jest wynikiem wielu lat doświadczenia we wdrażaniu systemu SaldeoSMART w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Zauważyliśmy, że jednym z problemów w pracy nad nowym projektem są błędy organizacyjne po stronie klienta, który oczekuje od dostawcy przeprowadzenia całego procesu bez zaprzątania głowy pracownikom danej firmy. Tymczasem to właśnie współpraca z kompetentnym zespołem projektowym wewnątrz organizacji jest najważniejsza i ma decydujący wpływ na sukces całego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja przyczyni się do bardziej świadomego podejścia klientów do procesu wdrażania nowych rozwiązań technologicznych w firmie – podkreśla Edyta Wojtas, wiceprezes zarządu i analityk biznesowy w BrainSHARE IT.

  Podczas wystąpienia nie zabrakło również wzmianki o roli pracowników firmy w procesie wdrożenia oraz porad związanych z eliminowaniem w zespole tzw. lęku przed zmianą. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie wśród zgromadzonych uczestników konferencji – tuż po jej zakończeniu słuchacze żywo dyskutowali z prowadzącą i zadawali wiele pytań związanych z omawianymi kwestiami.

  - Lawina pytań, jakie zadano nam po zakończeniu prezentacji, tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że poruszanie tematu problemów wdrożeniowych jest po prostu potrzebne. Nic w tym dziwnego, wszak każdy dostawca wie, że nawet najlepsze oprogramowanie i doskonała kadra nie zagwarantują projektowi sukcesu, zwłaszcza jeśli klient błędnie sprecyzował swoje oczekiwania lub w ogóle nie angażuje się w proces. Co najważniejsze, konferencja GigaCon zebrała w jednym miejscu wielu użytkowników obiegu dokumentów oraz firmy zainteresowane takim rozwiązaniem, czyniąc z wydarzenia znakomitą okazję do dyskusji i wymiany stanowisk na temat czynników warunkujących prawidłową implementację nowych technologii w przedsiębiorstwach z różnych branż – tłumaczy Edyta Wojtas z BrainSHARE IT.

  Mimo że tylko 10-30% projektów informatycznych kończy się sukcesem, temat sprawnego zarządzania zmianą w przedsiębiorstwach objętych wdrożeniem wciąż jest marginalizowany. Wystąpienie Edyty Wojtas z BrainSHARE IT to przede wszystkim krok w stronę rozpoczęcia dyskursu o prawdziwych przyczynach nieudanych wdrożeń i sposobach zapobiegania takim niepowodzeniom w przyszłości.

  Źródło:
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o.

  SaldeoSMART to nowoczesna platforma dla księgowych w biurach rachunkowych, która umożliwia odczytywanie danych z faktur wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.