google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 18.10.2018
  1 USD
  3.7302
  0.0179
  1 EUR
  4.2966
  0.003
  1 CHF
  3.7543
  0.0087
  1 GBP
  4.8906
  0.0112
  1 RUB
  0.0569
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wyposażenie biura rachunkowego. Na co warto zwrócić uwagę?

  Wyposażenie biura rachunkowego. Na co warto zwrócić uwagę?Urządzenie biura to nie tylko kwestia wyboru odpowiednio spasowanych mebli. To także cały zestaw sprzętów oraz różnego typu rozwiązań i usprawnień, które będą miały wpływ na ergonomię i tempo Twojej pracy. Co ma w tym przypadku największe znaczenie?

  W biurze spędzamy ogromną ilość czasu. Jest to szczególna przestrzeń, głównie ze względu na fakt, iż nie „siedzimy” w niej — przynajmniej z założenia — dla rozrywki. Miejsce to powinno więc być przystosowane tak, by maksymalnie usprawniać zestaw czynności i procedur, które mamy w nim do wykonania w ramach codziennego zestawu obowiązków. W przypadku biur rachunkowych zestaw ten „wymusza” zwrócenie uwagi na co najmniej kilka aspektów wyposażenia przestrzeni biurowej.

  Mieć na czym usiąść,

  Mówiąc wprost: sprawa fundamentalna! Wygodne, ergonomiczne meble są podstawą zawsze, gdy zajmujemy niezmienną pozycję przy biurku przez długie godziny. Pamiętajmy o tym, a nasze kręgosłupy z całą pewnością będą nam wdzięczne. Stanowiska do pracy księgowej powinny być więc przede wszystkim wygodne, ale także funkcjonalne. Warto przemyśleć inwestycje w biurka lub — w zależności od gustów czy trendów — stoły o szerokich blatach, z poręcznymi dostawkami etc. Praktycznym rozwiązaniem będzie zakup ergonomicznych krzeseł, specjalnie dostosowanych przez producentów do wymogów pracy biurowej. Równie istotne będą półki i regały na segregatory, czy wreszcie… stolik kawowy i kilka wygodnych foteli. W końcu praktyczność i funkcjonalność to jedno, nie zapominajmy jednak, że dla naszych Klientów estetyka także będzie mieć znaczenie.

  zdobyć porządny sprzęt

  Jeśli już mowa o wyposażeniu, warto skupić się na jeszcze jednym jego aspekcie, a mianowicie tym bardziej techniczno-logistycznym. Jeszcze przed otwarciem biura zastanów się jakiego sprzętu i w jakich ilościach będziesz potrzebował. Komputery, telefony, drukarki, skanery — to absolutna podstawa. Reszta urządzeń, w które zainwestujesz, to kwestia tylko i wyłączenie Twoich indywidualnych potrzeb. Tak czy owak warto pamiętać, że ich zamówienie, a tym bardziej późniejszy montaż oraz dostosowanie do konkretnych potrzeb, może zająć sporo czasu, dlatego warto zając się tym odpowiednio wcześnie. Zwróć też uwagę na firmę serwisującą. Nie ma nic gorszego niż niedbały „opiekun” sprzętu. Jeszcze jedno: pamiętaj o rozsądnym wyborze usługodawcy internetowego! Nie wyobrażasz sobie chyba pracować z wykorzystaniem sieci, która — dajmy na to — regularnie traci sygnał.

  i dobrze go używać.

  Obecnie kalkulatory w zasadzie poszły w odstawkę. Oczywiście, jeśli bardzo lubisz, możesz sobie coś z ich użyciem „przeliczyć”. Ale - powiedzmy sobie szczerze - dziś podstawa podstaw to pakiet Office! Nie istnieje chyba biuro księgowe, w którym arkusze kalkulacyjne nie byłby w ciągłym użyciu. Ale warto zaznaczy, że mile widziane będą też wszelkie inne narzędzia, które jeszcze bardziej usprawniają prace księgowe. Godną polecenia propozycją będzie tu np. program „Ala - księgowość uproszczona” z serii Streamsoft PCBiznes, który umożliwi m.in.: ewidencję przychodów oraz rozchodów, ryczałty czy ewidencję środków trwałych. Istotą jest fakt, że inwestycja w naprawdę dobre oprogramowanie do księgowania po pierwsze ułatwi Ci pracę, po drugie zaś zaowocuje wytworzeniem się Twojej przewagi konkurencyjnej nad innymi firmami.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.