google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 11.12.2018
  1 USD
  3.7763
  0.0163
  1 EUR
  4.2982
  0.0071
  1 CHF
  3.8266
  0.027
  1 GBP
  4.7647
  -0.0205
  1 RUB
  0.0568
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie w bloku?

  Dlaczego warto ubezpieczyć mieszkanie w bloku?W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych można znaleźć wiele różnych wariantów ubezpieczeń nieruchomości, które różnią się od siebie przede wszystkim przedmiotem, wysokością składki, a także sumą ubezpieczenia. Zakres tego typu polisy różni się od rodzaju nieruchomości – domu rodzinnego i mieszkania w bloku.

  Główną motywacją wykupienia polisy ubezpieczeniowej na mieszkanie w bloku jest chęć zabezpieczenia majątku przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi. Tego typu ubezpieczenie zapewnia komfort psychiczny, a także pozwala na pokrycie wielu kosztownych strat w przypadku wystąpienia szkody. Wiele osób decyduje się na ubezpieczenie swojego mieszkania również ze względu na atrakcyjniejsze warunki kredytu hipotecznego.

  Polisa ubezpieczeniowa mieszkania – jak wybrać najlepszą ofertę?

  Firmy ubezpieczeniowe oferują wiele typów ubezpieczeń nieruchomości, które różnią się od siebie nie tylko zakresem, ale także wysokością składki i sumą ubezpieczenia. Z tego powodu przy wyborze ubezpieczenia na mieszkanie w bloku nie warto sugerować się wyłącznie ceną, ponieważ tania polisa zazwyczaj jest równoznaczna z wąskim zakresem ochrony. Przy wyborze ubezpieczenia warto zapoznać się z ofertą różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Z racji tego, że jest to bardzo czasochłonna czynność, warto skorzystać z gotowych rozwiązań, np. internetowych zestawień. Takie możliwości daje również porównywarka ubezpieczeń, w której prezentowane wyniki dopasowane są do konkretnego zapytania.

  Ubezpieczenie mieszkania w bloku – zakres umowy

  Zakres ochrony ubezpieczenia mieszkania w bloku nie musi być tak szeroki i rozbudowany, jak w przypadku domów wolnostojących, np. nie ma potrzeby ubezpieczać mieszkania przed gradobiciem, śnieżycą czy powodzią. Dlatego też osoby, które zastanawiają się nad zakresem tego typu polisy, powinny postawić na wariant prosty – bez nadmiernie rozbudowanego katalogu potencjalnych zagrożeń. Swoje mieszkanie warto ubezpieczyć przed skutkami: włamania, zalania i pożaru. Przy czym przed podpisaniem umowy należy szczegółowo zapoznać się z jej warunkami – niekiedy ubezpieczyciel może wymagać, np. dodatkowego zabezpieczenia okien i drzwi. Warto zwrócić również uwagę na katalog sytuacji, w których ubezpieczyciel ma prawo do odmowy wypłaty odszkodowania. Najczęściej są to szkody powstałe na skutek celowego lub umyślnego działania właściciela mieszkania.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.