google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 24.05.2019
  1 USD
  3.8436
  -0.026
  1 EUR
  4.2989
  -0.0118
  1 CHF
  3.8327
  -0.0016
  1 GBP
  4.8768
  -0.0084
  1 RUB
  0.0595
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • 170% wzrost przychodu w 2017 roku w porównaniu do poprzednich lat – BrainSHARE IT podsumowuje kolejny rok swojej działalności

  Firma BrainSHARE IT, producent aplikacji SaldeoSMART wspierającej nowoczesną księgowość, w 2017 roku odnotowała wzrost przychodu ze sprzedaży o 80% w stosunku do roku poprzedniego, a aż o 170% w stosunku do 2015 roku. Spółka rozbudowała także swoją sieć partnerską do 210 podmiotów, otworzyła nowy oddział w Gdańsku oraz rozpoczęła organizację cyklu konferencji skierowanych wyłącznie do kontrahentów i użytkowników aplikacji. Za sukcesem przedsiębiorstwa stoją przede wszystkim nowe produkty i aktualizacje, które poszerzyły ofertę SaldeoSMART.

  BrainSHARE IT przeanalizowała ostatni rok swojej działalności i wskazała działania, które bezpośrednio przyczyniły się do rynkowego sukcesu. Do najważniejszych z nich spółka zaliczyła wzbogacenie oprogramowania o nowe aktualizacje, które rozbudowały istniejące funkcje w zakresie jeszcze lepszego dostosowania do potrzeb użytkowników, np. weryfikacja statusu VAT kontrahentów, wprowadzenie sufiksów w numeracji faktur czy obsługa firmowej kasy w aplikacji.

  Spółka planuje kontynuować rozwój produktu, czemu sprzyja silny trend na rynku skoncentrowany wokół automatyzacji procesów wprowadzania i księgowania dokumentów. Tylko w minionym roku firma przetworzyła (odczytała za pomocą systemu OCR w aplikacji SaldeoSMART) prawie 7,5 miliona dokumentów, czyli o 3 miliony więcej niż w roku 2016, z kolei aż o 5,5 miliona więcej w porównaniu do roku 2015.

  Mimo że odczytywanie dokumentów wciąż jest flagową funkcjonalnością w aplikacji SaldeoSMART, to 20% ze sprzedanych w 2017 roku pakietów stanowią rozwiązania związane z elektronicznym obiegiem dokumentów oraz wsparciem komunikacji pomiędzy biurem rachunkowym a klientami – w porównaniu z rokiem 2016, firma odnotowała aż dwukrotny wzrost sprzedaży tych funkcjonalności.

  Na utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostów przychodu wpłynęło również poszerzenie grona kontrahentów zainteresowanych produktem spółki. Obecnie w sieci partnerskiej firmy znajduje się aż 210 podmiotów gospodarczych, z czego 95 posiada przynajmniej jednego klienta.

  W stronę klienta

  Miniony rok był dla BrainSHARE IT okresem wzmożonej pracy związanej z organizacją konferencji dla partnerów handlowych oraz klientów indywidualnych. Spółka podkreśla, że bezpośrednie spotkania z użytkownikami aplikacji SaldeoSMART niosą ze sobą wymierne korzyści zarówno dla kontrahentów i księgowych, jak i samego oprogramowania, którego rozwój uzależniony jest nie tylko od najnowszych trendów technologicznych czy zmian w prawie podatkowym, ale przede wszystkim od najpilniejszych potrzeb jego użytkowników.

  - Ostatni rok uświadomił nam, jak duża wartość tkwi w konferencjach skierowanych do osób, które na co dzień korzystają z aplikacji SaldeoSMART. Dynamiczne zmiany tak w prawie podatkowym, jak i technologiach wymagają odpowiednich rozwiązań systemowych, a żeby były one korzystne dla wszystkich, konieczne jest poznanie sugestii użytkowników na ich temat. Feedback udzielany nam w trakcie eventów jest nieoceniony, wiemy bowiem na czym najbardziej zależy użytkownikom aplikacji i jak spełnić ich oczekiwania co do jej funkcjonowania. Z pewnością będziemy kontynuować cykl konferencyjny, ponieważ jest to znakomita okazja do wymiany doświadczeń na temat oprogramowania czy zgłębienia wiedzy związanej z jego najnowszymi funkcjonalnościami – tłumaczy Edyta Wojtas, członek zarządu i analityk biznesowy w SaldeoSMART.

  W 2017 roku BrainSHARE IT otworzył również nowy oddział w Gdańsku, dzięki czemu spółka z powodzeniem obsługuje obecnie kontrahentów ze wszystkich strategicznie najważniejszych rejonów Polski.

  Bieżący rok w krakowskiej spółce rozpoczął się przede wszystkim zmianą szaty graficznej oprogramowania, która wraz z początkiem stycznia została udostępniona wszystkim użytkownikom programu. W najbliższym czasie firma będzie kontynuować działania ukierunkowane na utrzymanie tendencji rozwojowej, planowane jest również poszerzenie oferty o nowe funkcjonalności w systemie SaldeoSMART.

  Źródło:
  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Producent SaldeoSMART – BrainSHARE IT Sp. z o.o.

  SaldeoSMART to nowoczesna platforma dla księgowych w biurach rachunkowych, która umożliwia odczytywanie danych z faktur wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.