google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 22.05.2019
  1 USD
  3.8620
  -0.0005
  1 EUR
  4.3098
  0.0043
  1 CHF
  3.8209
  -0.0026
  1 GBP
  4.8906
  -0.0132
  1 RUB
  0.0600
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Księgowość 4.0, czyli technologia przejmuje kolejny sektor

  Spółka Think Tank Finance wprowadziła na rynek Taxomatic, pierwszy program do pełnej księgowości dostępny online. Narzędzie pozwala na zarządzanie finansami przedsiębiorstwa w oparciu o Księgi Handlowe oraz Książkę Przychodów i Rozchodów. Przedsiębiorcom daje dostęp do szeregu funkcjonalności operacyjnych i zarządczych. Biura księgowe mają z kolei darmowe narzędzie automatyzacji procesów, minimalizacji kosztów oraz technologicznej profesjonalizacji.

  - Taxomatic to efekt kilkuletniej współpracy z różnymi podmiotami biznesowymi, ekspertami i przedstawicielami branży księgowości. Łączy w sobie najważniejsze funkcje i najlepsze rozwiązania rozproszone do tej pory w różnych programach i miejscach. Wypełnia technologiczną lukę w księgowości, na czym skorzystają zarówno biura oferujące usługi w tym zakresie, jak i przedsiębiorcy. Można powiedzieć, że program wprowadza branżę i biznes w nową erę księgowości 4.0 - mówi Marcin Suchocki, CEO Think Tank Finance Sp. z o.o. Sp. k.

  Księgowość nadrabia zaległości

  Taxomatic jest technologiczną i funkcjonalną odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku. Program jest pierwszym tego typu narzędziem, które dostępne jest online, nawiązując do standardów powszechnie znanych i używanych już w bankowości. Zapewnia komplet funkcji księgowych (rozliczanie w oparciu o pełną księgowość, jak i KPiR), a jednocześnie szereg dodatkowych możliwości ułatwiających biurom księgowym pracę, m.in. automatyczne wprowadzanie faktur (OCR) czy dostęp do usług Poczty Polskiej online. Ponadto łatwy dostęp do danych (także z urządzeń mobilnych), jak również możliwość szybkiego raportowania. Co istotne, dla biur księgowych jest całkowicie bezpłatny w wersji PRO, czyli najbardziej rozszerzonej, z możliwością jednoczesnego korzystania przez wielu użytkowników. Darmowe jest zarówno korzystanie z programu, jak i aktualizacje (także w aspekcie dostosowania do zmieniających się wymogów prawnych) czy dostęp do nowych, pojawiających się wciąż funkcji.

  - Biura księgowe mają dzisiaj możliwość nie tylko usprawnienia wewnętrznych procesów czy obniżenia kosztów, ale też budowania swojej oferty w oparciu o technologię i oferowania klientom dodatkowych usług, do których nie mieli do tej pory dostępu – mówi Marcin Suchocki, CEO Think Tank Finance.

  Wirtualny „finansowy”

  Taxomatic istotnie zmienia też perspektywę przedsiębiorców czy osób zarządzających biznesem i to bez względu na skalę prowadzonej działalności. Przede wszystkim pozwala na stały dostęp do bieżących danych i informacji księgowych - o każdej porze dnia i nocy. Umożliwia monitorowanie sytuacji i płynności finansowej firmy, generowanie szeregu analiz, także prognoz podatkowych, a nawet konsolidowanie i porównywanie danych finansowych kilku spółek w jednym miejscu. A to tak na prawdę tylko niektóre z funkcjonalności już dostępnych. Kolejne będą uruchamiane  w najbliższych miesiącach i dotyczyć będą m.in. monitorowania kontrahentów w Krajowym Rejestrze Długów, automatycznej widykacji, ofertowania czy opłacania faktur.

  - Z perspektywy biznesu mówimy o wielu specjalistycznych, ale też operacyjnych funkcjach, które dostępne są w prostej formie, w jednym miejscu. W dużej mierze odpowiadają tak naprawdę kompetencjom dyrektora finansowego w firmie, na którego wielu podmiotów zwyczajnie nie stać – dodaje Marcin Suchocki.

  Program pozwala na pełną automatyzację przekazywania dokumentów do biura księgowego, a także niezależność firmy w zakresie danych. Dostępny jest w kilku pakietach skupiających różny zakres funkcji – MINI (faktury), LITE (KPiR) oraz MAX (pełna księgowość) rozliczanych w formie abonamentowej. Jest także darmowa wersji FREE pozwalająca korzystać z programu w okrojonym zakresie i poznawać jednocześnie jego możliwości oraz nowoczesny panel.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.