google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 18.02.2019
  1 USD
  3.8286
  -0.004
  1 EUR
  4.3317
  0.0074
  1 CHF
  3.8150
  0.0069
  1 GBP
  4.9437
  0.0333
  1 RUB
  0.0578
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Awaria samochodu? Sprawdź jak otrzymać szybką pożyczkę ratalną

  Awaria samochodu? Sprawdź jak otrzymać szybką pożyczkę ratalnąNiespodziewane sytuacje i zdarzenia, takie jak awaria samochodu czy zalane mieszkanie, które wymagają od nas większych nakładów finansowych, sprawiają, że szukamy różnych alternatyw zdobycia gotówki. Pierwsze co przychodzi nam na myśl, to pożyczka ratalna, która może pomóc spłacić najpilniejsze wydatki. Jak ją uzyskać i na co zwrócić uwagę, abyśmy nie żałowali swojej decyzji?

  Co warto wiedzieć o pożyczce ratalnej?

  Pożyczka ratalna jest jedną z form pożyczek, którą spłacamy w ratach, w ściśle określonych odstępach czasu i zazwyczaj w takiej samej wysokości. To odróżnia ją od popularnych chwilówek, w których cała kwota musi być zwrócona w konkretnym terminie – w innym wypadku trzeba będzie liczyć się z dużo większymi kosztami. Aby dowiedzieć się więcej o tej formie pożyczki, zajrzyjcie na stronę pozyczka-ratalna.pl.

  Przed zaciągnięciem pożyczki

  Decyzja o pożyczce ratalnej musi być bardzo dokładnie przemyślana. Nie powinniśmy postanawiać o jej zaciągnięciu, jeśli nie jesteśmy pewni, czy zdołamy terminowo ją spłacać. Dlatego też do sprawy trzeba podejść obiektywnie i rzetelnie ocenić swoją sytuację oraz możliwości finansowe. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której pożyczkodawcy będą chcieli "żerować" na naszym braku rozwagi. Już na etapie przeglądania ofert powinniśmy wykazać się zdrowym rozsądkiem i umiejętnością dokonania właściwej selekcji. Warto także być odpowiednio przygotowanym do wypełnienia nawet najdrobniejszych formalności.

  Równie oczywistą kwestią jest "prześwietlenie" pożyczkodawcy, czyli znalezienie o nim opinii. Trzeba upewnić się, że wsparcie finansowe udzielane jest zgodnie z przepisami, które obowiązują w Rzeczpospolitej Polskiej. Firma pozabankowa zawierająca z nami umowę, powinna przestrzegać znajdujących się w niej zasad – przez cały okres jej obowiązywania.

  Jak otrzymać pożyczkę?

  Na początku należy porównać oferty pożyczkodawców i wybrać taką, która wydaje się być najlepsza. Następnie powinniśmy złożyć wniosek w placówce firmy lub też przez Internet. Potrzebny będzie nasz dowód osobisty, w którym są zawarte najważniejsze informacje. Co ważne, firmy mogą prosić o dołączenie zaświadczenia o osiąganych dochodach, aby ocenić naszą zdolność do spłaty pożyczki, którą chcemy zaciągnąć. Lecz nie zawsze jest to wymagane, ponieważ poszczególni pożyczkodawcy mogą oszacować naszą zdolność kredytową na podstawie naszej odpowiedzi na pytanie o dodatkowe zobowiązania finansowe (mogą to być np. opłaty za mieszkanie). Ponadto pożyczkodawcy mają prawo sprawdzić naszą historię kredytową lub zadłużenie.

  Jeśli wypełniamy wniosek przez Internet, potrzebne będą nasze dane osobowe, nr PESEL, seria i nr dowodu osobistego, adres korespondencyjny, deklaracja kwoty przychodów oraz nr konta bankowego, na który ma być przelana kwota pożyczki.

  Warto wiedzieć, że pożyczka ratalna udzielana jest na dowolny cel, tzn. że nie trzeba deklarować, na co przeznaczymy otrzymane pieniądze.

  Należy zwrócić także szczególną uwagę na limity wiekowe, ponieważ firmy pozabankowe udzielają pożyczki osobom w określonym przedziale wiekowym.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.