google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 19.04.2019
  1 USD
  3.8051
  0.0049
  1 EUR
  4.2802
  0.0012
  1 CHF
  3.7557
  -0.0029
  1 GBP
  4.9479
  -0.0004
  1 RUB
  0.0595
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Obsługa prawna firmy - dlaczego warto o nią zadbać?

  Obsługa prawna firmy - dlaczego warto o nią zadbać?

  Niestety Polska jest krajem, w którym porządek prawny jest bardzo płynny i potrafi ulegać znaczącym zmianom wiele razy w ciągu roku. Nie ułatwia to prowadzenia firmy, szczególnie jeżeli takie kwestie, jak zwrot VAT czy obsługa celna są dla nas istotne. Im firma jest większa lub zależna od dużej ilości praw, tym także trudniej połapać się w gąszczu przepisów i procedur, dlatego warto zainwestować w profesjonalną obsługę prawną dla przedsiębiorstwa. Dlaczego jest to opłacalne? Z co najmniej kilku powodów.

  1. Nie musisz znać się na wszystkim
  2. Oszczędzisz pieniądze i czas
  3. Zyskaj trochę spokoju
  4. Będziesz jak równy z równym
  5. Są takie rzeczy, które prawnik zrobi szybciej

  Nie musisz znać się na wszystkim

  Jeżeli prowadzisz własną firmę, to najpewniej lubisz dziedzinę, w której się poruszasz. Żeby móc efektywnie sprzedawać swoje umiejętności i wiedzę musisz dbać o nieustanne doszkalanie się i aktualizowanie informacji, tak aby oferować klientom najlepszą możliwą usługę czy produkt. Jeżeli robimy coś z pasji, przychodzi nam to zdecydowanie prościej i lepiej, niż rzeczy wymuszone przez konieczność. Obsługa prawna firmy, którą zlecisz profesjonalnemu biuru, znacząco odciąży cię z tych być może niezbyt przyjemnych obowiązków, które musisz wypełniać jako przedsiębiorca. Dodatkowym plusem będzie też fakt, że nie będziesz już musiał się martwić, czy aby nigdzie nie popełniłeś żadnego błędu - wszystkie kwestie prawne zostaną wykonane za ciebie z najwyższą starannością.

  Oszczędzisz pieniądze i czas

  Jeżeli charakter twojej firmy zobowiązuje cię do zawierania wielu umów z różnymi dostawcami, podwykonawcami czy klientami lub gdy prowadzisz naprawdę dużą sprzedaż, dobrze jest mieć z kim konsultować wszelkie umowy, zestawienia i inne dokumenty, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia błędu w przyszłości. Obsługa prawna firmy w Warszawie nie tylko pomoże ci opanować obecnie istniejącą dokumentację, ale także dostosuje treści wszelkich umów i kontraktów w taki sposób, aby były one dla ciebie jak najskuteczniejsze oraz zabezpieczały przed potencjalnymi nieuczciwymi praktykami drugiej strony. Korzystanie z usług prawnika pozwoli więc zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielne przygotowanie i weryfikowanie dokumentów.

  Zyskaj trochę spokoju

  Dla większości przedsiębiorców kontakty z różnorodnymi urzędami nie są miłym doświadczeniem, szczególnie jeżeli otrzymujemy pismo o jakiejś naszej pomyłce. Czasem takie błędy, choć z pozoru niewinne, mogą się odbić bardzo poważną czkawką dla kondycji przedsiębiorstwa, szczególnie jeżeli wyjdą na jaw po dłuższym czasie. Decydując się na powierzenie bieżącej obsługi prawnej profesjonalistom, zdecydowanie zminimalizujesz ryzyko wystąpienia takiego błędu, a także zyskasz kogoś, kto w twoim imieniu będzie się kontaktował z urzędnikami. Dzięki temu nie tylko sam nie będziesz musiał dopełniać tego niezbyt przyjemnego obowiązku, ale zyskasz także wewnętrzny spokój, który pozwoli ci lepiej skupić się na tym, co naprawdę lubisz robić.

  Będziesz jak równy z równym

  Zwykle firmy, które nie posiadają obsługi prawnej i nie mają nikogo, kto mógłby zadbać np. o weryfikowanie umów przedstawianych przez kontrahentów przed ich podpisaniem, są postrzegane jako te na gorszej pozycji, szczególnie w porównaniu konkurencyjnych firm, które taką opiekę mają zapewnioną. Jest to szczególnie istotne w przypadku konfliktu z klientem czy podwykonawcą, ponieważ w takich nieprzyjemnych sytuacjach obecność prawnika w firmie może znacząco wpłynąć na sposób rozstrzygnięcia sporu, niezależnie od tego czy skończy się on na drodze polubownej, czy w sądzie. Decydując się na zlecenie obsługi prawnej profesjonalistom automatycznie poprawiasz swoją pozycję pośród konkurentów.

  Są takie rzeczy, które prawnik zrobi szybciej

  O ile nie prowadzisz firmy związanej z prawem, zapewne nie poruszasz się w nim tak płynnie, jak prawnik. Z tego względu przeanalizowanie jakiegoś problemu czy umowy tobie zajmie więcej czasu, niż prawnikowi, co z kolei przełoży się na to, ile z tego czasu zostanie ci na obsługę twoich klientów i zarządzanie innymi gałęziami twojego przedsiębiorstwa. Takie działania, jak np. sporządzanie wszelkiego rodzaju umów, tworzenie regulaminów czy przygotowywanie analiz prawnych i procedur to zadania typowe dla prawnika i tenże wykona je szybciej, sprawniej oraz bardziej poprawnie. Dlatego, jeżeli cenisz swój czas i musisz rozdzielić go na wiele obowiązków, warto zadbać o stałą współpracę z firmą zajmującą się obsługą prawną dla firm.

  Prowadzenie biznesu w Polsce to nie tylko wyzwanie pod względem znalezienia chętnych na nasze usługi i produkty, ale także pod względem ciągle zmieniających się przepisów. Obsługa prawna dla przedsiębiorstwa czy bieżąca obsługa korporacyjna spółek prawa handlowego to absolutna konieczność, jeżeli nasza firma jest sporych rozmiarów lub wymaga dużej ilości dokumentacji do poprawnego działania. Dlatego jeżeli chcesz uniknąć nieprzyjemności wynikających z błędów w dokumentach, warto zastanowić się nad podjęciem współpracy z profesjonalistami, którzy sprawnie i rzetelnie wykonają tę "papierkową robotę" za ciebie.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.