google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Terminale płatnicze to odpowiedź na oczekiwania klientów!

  Terminale płatnicze są coraz częściej dostępne w przestrzeni publicznej. Mimo to wciąż wielu Polaków skarży się, że musi używać gotówki z powodu braku urządzenia płatniczego.

  Terminale płatnicze to odpowiedź na oczekiwania klientów!

  Mimo że płatności bezgotówkowe są w Polsce bardzo popularne, a Polacy wręcz pokochali błyskawiczne transakcje zbliżeniowe, w wielu miejscach wciąż brakuje terminali płatniczych.

  Terminale płatnicze nie zawsze dostępne

  Niestety okazuje się, że pomimo dużej popularności kart płatniczych, w Polsce wciąż w wielu miejscach nie można zapłacić bez gotówki. Klienci w licznych badaniach opinii przyznają, że chętniej korzystaliby z karty, gdyby mieli taką możliwość. Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa wskazują, że przeważająca większość - 80 proc. Polaków – postrzega płatności kartą jako szybkie i wygodne. Tymczasem posiadacze kart aż 37 proc. swoich płatności realizują gotówką. Dlaczego? Często powodem jest brak terminala płatniczego!

  Respondenci wskazują, że aż 8 na 19 branż posiada niewielką dostępność urządzeń pozwalających na transakcje bezgotówkowe. Są to w szczególności sektor usług oraz transportu. Bez gotówki wciąż trudno jest zapłacić w firmach przewozowych czy oferujących usługi budowlano-remontowe. Tymczasem operowanie gotówką wiąże się z ryzykiem przyjęcia fałszywych banknotów, ograniczonym bezpieczeństwem przetrzymywania pieniędzy, a także wysokimi kosztami ich transportu.

  Udostępnienie terminala płatniczego daje szereg korzyści. Klienci przyznają, że w miejscu, w którym mogą zapłacić bezgotówkowo, częściej dokonują zakupów i… wydają większe kwoty. Punkt handlowo-usługowy, który oferuje płatności bezgotówkowe, postrzegany jest jako nowoczesny, przyjazny klientom i… chętniej polecany jest znajomym!

  Polacy chętnie korzystają też z dodatkowych usług, jakie oferują urządzenia płatnicze. Za pomocą terminali płatniczych można opłacać rachunki, doładowywać karty telefonów komórkowych, wypłacać gotówkę i dawać napiwki. To także duże udogodnienie dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach, gdzie odległości np. do bankomatów, punktów odbioru czy biur obsługi są zazwyczaj spore. Terminale płatnicze pozwalają na odbiór i opłacanie przesyłek w dużo łatwiejszy sposób.

  Polska Bezgotówkowa – terminale płatnicze za darmo

  Przedsiębiorcy mogą obecnie liczyć na znaczne ułatwienia przy instalacji terminali płatniczych. W ramach programu Polska Bezgotówkowa mogą otrzymać do trzech darmowych terminali i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji. Zwolnieni są także z opłat za obsługę urządzeń. Więcej szczegółów na temat oferty eService w ramach Polski Bezgotówkowej dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/.

  Do programu mogą zakwalifikować się ci przedsiębiorcy, którzy dotychczas, lub przez ostatnie 12 miesięcy nie oferowali swoim klientom możliwości płacenia kartą. W ramach programu mogą otrzymać zarówno terminale stacjonarne, jak i mobilne. Do wyboru są nowoczesne, bezprzewodowe terminale typu smart, które po 12 miesiącach przechodzą bezpłatnie na własność przedsiębiorcy. Wszystkie terminale oferowane w ramach programu akceptują płatności kartami Visa, Mastercard, Diners, JCB i UPI, a także płatności telefonem komórkowym i BLIK-iem.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.