Artykuł Dodaj artykuł

Praktyczne zastosowanie systemów finansowo - księgowych w obsłudze transakcji i rozliczeń wielowalutowych

Podczas spotkania omówione zostaną zagadnienia związane z księgowaniem operacji walutowych w obrocie gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem rozliczeń transakcji wielowalutowych.

Praktyczne zastosowanie systemów finansowo - księgowych w obsłudze transakcji i rozliczeń wielowalutowych na przykładzie systemu MS Dynamics NAV 2013 R2

28.01.2015, Internet

Podczas spotkania omówione zostaną zagadnienia związane z księgowaniem operacji walutowych w obrocie gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem rozliczeń transakcji wielowalutowych.

W pierwszej części webinarium przedstawione zostaną typowe działania przy obsłudze transakcji i rozliczeń walutowych z jakimi spotykamy się podczas realizowanych wdrożeń systemów ERP, a w szczególności: walutowe transakcje sprzedaży i zakupu, operacje na walutowych kontach bankowych oraz w kasie walutowej, naliczanie i księgowanie różnic kursowych (zrealizowanych i bilansowych).

Chcemy tutaj wyeksponować zagadnienia, które zwykle budzą najwięcej kontrowersji, tj. księgowanie rozliczeń transakcji wyrażonych w różnych walutach oraz zasady naliczania i księgowania różnic kursowych przy tego typu operacjach (płatności, kompensaty).

W części drugiej zaprezentujemy wszystkie te zagadnienia realizowane w praktyce z wykorzystaniem systemu klasy ERP – MS Dynamics NAV 2013 R2, który posiada gotowe mechanizmy wyliczania i księgowania różnic kursowych wykonywane w sposób automatyczny podczas księgowania rozliczeń dla transakcji walutowych. Zaprezentowane zostaną m.in. operacje rozliczania transakcji walutowych (wyrażonych w jednej i/lub wielu walutach), naliczanie i księgowanie różnic kursowych na rachunku walutowym, tworzenie wyceny bilansowej i księgowanie niezrealizowanych różnic kursowych. Uczestnicy webinarium będą mieli okazję poznać i ocenić praktyczną użyteczność oraz elastyczność rozwiązań oferowanych przez firmę Microsoft w systemach wspomagających zarządzenie przedsiębiorstwem (systemach klasy ERP).

Agenda:

1. Transakcje walutowe w operacjach gospodarczych

  • Transakcje sprzedaży
  • Transakcje zakupu
  • Operacje na rachunku bankowym, operacje kasowe
  • Zrealizowane różnice kursowe
  • Niezrealizowane różnice kursowe

2. Mechanizmy naliczania i księgowania różnic kursowych w systemie MS Dynamics NAV

  • Rozliczanie zapłat i kompensat
  • Różnice kursowe na rachunku bankowym
  • Rozliczanie zapłat i kompensat w różnych walutach
  • Wycena bilansowa (niezrealizowane różnice kursowe)
  • Różnice kursowe od kwoty VAT (nkup)

3. Podsumowanie

4. Pytania

Termin:

28 stycznia 2015 roku, początek o godz. 10.00 – zakończenie o godz. 11:00 (po zakończeniu webinarium, jeszcze przez pół godziny będzie można zadawać pytania prowadzącemu)

Uczestnictwo:

Udział jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie

Prowadzący:

Andrzej Krawiec, ERP project manager, absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Technologie Sieci Globalnych.

Studia podyplomowe odbył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku Informatyczne Systemy Zarządzania. Już od 1995r. związany z projektowaniem baz danych i systemów informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Z firmą JCommerce współpracuje od 2010 roku. Obecnie pełni rolę kierownika projektów ERP. Do jego głównych zadań należy między innymi zarządzanie zakresem, jakością i ryzykiem projektów oraz nadzór nad prawidłową realizacją projektów wdrożeniowych i procesem ofertowania. W swoim dorobku zawodowym ma udział w kilkudziesięciu projektach wdrożeniowych systemów klasy ERP, wykonując prace na stanowiskach: anlityk, konsultant, projektant, programista i kierownik projektów.

Organizatorzy:

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań cloud computing, aplikacji serwerowych i innych technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i administracji.

JCommerce działa na rynku IT od 2005 roku dostarczając Klientom profesjonalne i intuicyjne w obsłudze oprogramowanie. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie swoich specjalistów oferuje zaawansowane rozwiązania z obszaru Business Intelligence, ERP, SFA oraz systemy i aplikacje dedykowane - webowe, mobilne oraz desktopowe. Świadczy usługi w zakresie outsourcingu specjalistów IT, realizacji projektów „pod klucz” oraz autorskich szkoleń Business Intelligence.

decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT stanowiący centrum wiedzy na temat oprogramowania dla biznesu (m.in. systemów klasy BI i Controlling, BPM, CRM, ERP, Finanse i księgowość, MES, SCM, PLM). Celem serwisu jest kompleksowe wsparcie menedżerów w wyborze integrowanych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie. Serwis skierowany jest do kadry zarządzającej i specjalistów przedsiębiorstw różnych branż planujących, nadzorujących lub realizujących inwestycje IT.

Strona webinarium

Podobne artykuły