Artykuł Dodaj artykuł

Wdrożenie nowych przepisów prawno-podatkowych w przedsiębiorstwach – jak zrobić to sprawnie i skutecznie?

Od kilku lat nie ustają intensywne prace nad zmianami przepisów podatkowych, które skutkują dużą ilością nowelizacji, pociągającą ze sobą niepewność co do praktyki stosowania owych nowych przepisów.

MOVIDA logoOd kilku lat nie ustają intensywne prace nad zmianami przepisów podatkowych, które skutkują dużą ilością nowelizacji, pociągającą ze sobą niepewność co do praktyki stosowania owych nowych przepisów.

Przykładowo, w 2016 r. została wprowadzona klauzula dot. obejścia prawa podatkowego, wymogi dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego, instytucja opinii zabezpieczających. Rok 2017 przyniósł rewolucyjne zmiany w przepisach o podatku od towarów i usług, a od 1 marca 2017 r. istnieje nowy twór administracyjny, Krajowa Administracja Skarbowa.

Niezwykle ważnym jest, aby wdrożenie nowych przepisów w przedsiębiorstwie (tam, gdzie to konieczne), przebiegało gładko i sprawnie oraz zgodnie z literą prawa. Aby rzeczywiście tak się stało, niezbędna jest gruntowna analiza wprowadzonych zmian oraz ich przełożenie na codzienną praktykę przedsiębiorstwa. W odpowiedzi na te potrzeby organizowane jest Ogólnopolskie Forum Podatkowo-Finansowe - jedyna w swoim rodzaju platforma łącząca wiedzę kręgów doradczych i uniwersyteckich oraz administracji rządowej. Pierwsza edycja Forum w listopadzie 2016 r. zakończyła się spektakularnym sukcesem. Druga edycja, planowana w dniach 6-8 czerwca 2017 r. również zgromadziła już pokaźne grono zainteresowanych - i nie ma się co dziwić.

Najnowsza edycja obejmie tak gorące tematy jak:

  • JPK oraz klauzula obejścia prawa - wnioski z praktyki stosowania przepisów,
  • KAS - na co się przygotować,
  • międzynarodowe struktury w świetle przepisów CFC,
  • efektywność podatkowa cash-poolingu,
  • restrukturyzacje spółek w świetle zmian w zakresie M&A,
  • nowe obowiązki pracodawców i wiele innych.

Zapraszamy do udziału.

Więcej informacji udzieli: Rafał Wiącek, rwiacek@movida.com.pl, tel. (+48 22) 403 84 66

Podobne artykuły