Artykuł Dodaj artykuł

Finansowanie maszyn i urządzeń Jakie są potrzeby branży budowlanej

Większość przedsiębiorców budowlanych potrafi jasno określić, jak powinna wyglądać według nich idealna oferta leasingowa. Co ciekawe, wśród najważniejszych oczekiwań wskazuje się przede wszystkim nie na cenę usługi, ale na przejrzystość oraz zrozumiałość zapisów umowy.  

Większość przedsiębiorców budowlanych potrafi jasno określić, jak powinna wyglądać według nich idealna oferta leasingowa. Co ciekawe, wśród najważniejszych oczekiwań wskazuje się przede wszystkim nie na cenę usługi, ale na przejrzystość oraz zrozumiałość zapisów umowy.

Co jest najważniejsze?

Na pierwszym miejscu przedsiębiorcy budowlani stawiają czytelne zapisy umów oraz korzystne warunki leasingu. Wielu z nich preferuje także uproszczoną procedurę, która równoznaczna jest z mniejszą ilością wymaganych dokumentów, a tym samym sprawia, że leasing wydaje się im jeszcze bardziej atrakcyjny. Oprócz tego ceniona jest elastyczność i to zarówno w kontekście budowania oferty, jak i późniejszej obsługi klienta. W zestawieniu oczekiwań ważne miejsce zajmuje także możliwość łatwego kontaktu z doradcą leasingowym, jak również kompetencje i wykazywane zaangażowanie.

Idealna oferta według firmy budowlanej

Większość firm budowlanych wskazuje, że do skorzystania z usług danego leasingodawcy skłania je przede wszystkim sezonowość spłaty rat, która uwzględnia charakterystykę branży. Dzięki temu firmy mogą być spokojne o nieefektywne finansowo okresy, czyli przede wszystkim o czas zimowy, kiedy to na rynku budowlanym panuje przestój.

Nowe oferty a potrzeby rynkowe

Po przeprowadzonych badaniach zarówno na aktualnych, jak i potencjalnych klientach branży budowlanej, wskazywane przez nich cechy zostały uwzględnione podczas opracowywania nowej oferty niejednej firmy leasingowej. Obecnie finansowane są maszyny budowlane do robót ziemnych i fundamentowych, jak również maszyny przeznaczone do robót drogowych takich jak chociażby walce, równiarki drogowe, frezarki do asfaltu czy dźwigi samojezdne. Finansowanie możliwe jest także w przypadku samochodów ciężarowych oraz pojazdów specjalnych, w tym betoniarki, wywrotki albo pompy do betonu.

Co oferują firmy leasingowe?

Aby przyciągnąć jeszcze więcej klientów, firmy leasingowe oferują możliwość wybrania kilku miesięcy w okresie zimowym, kiedy to rata będzie niższa niż w pozostałych miesiącach. Ponadto ze względu na długi okres eksploatacji charakterystyczny dla sprzętu branży budowlanej istnieje także możliwość wydłużenia maksymalnego wieku leasingowego maszyn oraz sprzętu, jak również samego okresu finansowania i to aż do 72 miesięcy.

Formy finansowania maszyn i urządzeń

W ostatnich latach następował znaczny wzrost finansowania na rzecz firm budowlanych maszyn i urządzeń przez leasingodawców. Firmy budowlane, które rozważają poszczególne dostępne formy finansowania maszyn i urządzeń, najczęściej decydują się właśnie na leasing, a dopiero w dalszej kolejności na wypożyczenie maszyn. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że w przypadku wypożyczenia maszyn również pośrednio korzysta się z leasingu. W ten właśnie sposób są bowiem finansowane środki trwałe wypożyczalni. Na trzecim miejscu najczęściej wybieranych możliwości plasuje się z kolei kredyt, który jest znacznie rzadziej rozważaną opcją niż leasing czy wypożyczanie maszyn.

Źródło www.cls.pl

Podobne artykuły