Artykuł Dodaj artykuł

Skuteczne i sprawne dochodzenie należności na drodze prawnej

Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce oraz Kancelaria Prawnicza Maciej Panfil i Partnerzy Sp. K. zapraszają dnia 25 października 2007 roku na konferencję „Skuteczne i sprawne dochodzenie należności na drodze prawnej”.

 

 

dochodzenie.logo.jpg

Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce oraz Kancelaria Prawnicza Maciej Panfil i Partnerzy Sp. K. zapraszają dnia 25 października 2007 roku na konferencję „Skuteczne  i sprawne dochodzenie należności na drodze prawnej”.

 

980 dni  to średni czas egzekucji należności handlowej w Polsce w 2005 roku wg raportu Banku Światowego „Doing Business”

320 dni to średni czas egzekucji należności handlowej wynikający z doświadczeń Kancelarii Prawniczej Maciej Panfil i Partnerzy

 

Podczas konferencji przedstawione zostaną:


- perspektywy poprawy egzekucji należności w świetle zmian i projektów zmian w przepisach postępowania sądowego i komorniczego;

- jak sprawnie i skutecznie prowadzić dochodzenie należności na drodze prawnej, aby już teraz uzyskać satysfakcjonujące wyniki.

W pierwszej części konferencji prelegenci: Przemysław Kurzawa z-ca dyrektora Departamentu Sądów Powszechnych w Ministerstwie Sprawiedliwości, Andrzej Kulągowski i Iwona Karpiuk-Suchecka z Krajowej Rady Komorniczej oraz komornik sądowy Jacek Bogiel przedstawią perspektywy poprawy egzekucji należności w świetle zmian i projektów zmian w przepisach postępowania sądowego i komorniczego.

W drugiej części Mariusz Walczyński z wydawnictwa LexisNexis przedstawi narzędzia wykorzystywane podczas dochodzenia należności, a Maciej Panfil i Paweł Śladowski z kancelarii Maciej Panfil i Partnerzy przedstawią sposoby na prowadzenie sprawnego i skutecznego dochodzenia należności na drodze prawnej.

Spotkanie to, będzie także okazją do konfrontacji doświadczeń i zadania pytań ekspertom, którzy mogą pomóc uczestnikom konferencji w rozwiązaniu problemów z dochodzeniem należności na drodze prawnej.

Termin: 25 października 2007 w Warszawie
Miejsce:  Instytut Francuski, ul Senatorska 38 Warszawa
Partnerzy merytoryczni: Kancelaria prawnicza Maciej Panfil i Partnerzy Sp. k.    
Patroni medialni: portal www.bankier.pl , serwis www.prnews.pl
Organizatorzy: Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce (CCIFP) www.ccifp.pl
Kontakt do organizatorów oraz zapisy : CCIFP, Joanna Jaroch tel.: 022 696 75 83, joanna.jaroch@ccifp.pl

 

Informacje dodatkowe:

Aneta Bassa, CCIFP, tel. 022 696 75 91, 0507 121 269. e-mail: aneta.bassa@ccifp.pl
Katarzyna Wegner, CCIFP, tel. 022 696 75 80, e-mail : katarzyna.wegner@ccifp.pl

 

Program wykładu:


9.00 – 9.30 Rejestracja uczestników
9.30 – 9.40 Powitanie i słowo wstępu: Magdalena Tran-Van, Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce
9.40 – 10.30 „Zmiany i projekty zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości zmierzające do poprawy dochodzenia należności na drodze prawnej” Z-ca Dyrektora Departamentów Sądów Powszechnych - Pan Przemysław Kurzawa
10.30 – 11.20 „Przełom czy krok wstecz w dochodzeniu należności w świetle zmian przepisów dotyczących postępowania sądowego i egzekucji komorniczej” Wiceprezes Krajowej Rady Komorniczej - Pan Andrzej Kulągowski oraz Dyrektor Krajowej Rady Komorniczej – Pani Iwona Karpiuk-Suchecka
11.40 – 12.30 „Perspektywy zwiększenia efektywności działań komornika”. Prelegent Komornik Jacek Bogiel – Kancelaria Komornika Sądowego rewiru VI przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli.
13.45 – 14.10 „Dostęp do informacji jako podstawa skutecznych działań prawnych”. Prelegent: Mariusz Walczyński -  Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis
14.10 – 15.10 „Przewlekłość procedur sądowych – fakty i mity”. Prelegent: Mec. Maciej Panfil – Kancelaria Prawnicza Maciej Panfil i Partnerzy
15.30 – 16.30
 „Prawdziwe przyczyny bezskuteczności egzekucji”. Prelegent: Paweł Śladowski – Partner Zarządzający w Kancelarii Prawniczej Maciej Panfil i Partnerzy.
16:30 – 17:00  Pytania i dyskusja 

 

Więcej informacji o konferencji znajdą Państwo na www.ccifp.pl

 

CCIFP:
00-560 Warszawa
ul. Mokotowska 19
tel.: (+ 48 22) 696 75 80,
fax: (+ 48 22) 696 75 90
www.ccifp.pl

Podobne artykuły