Artykuł Dodaj artykuł

Fax w wersji online

Biurokratyczne przeszkody i zmaganie się z nimi to nie tylko spora część życia polskich przedsiębiorców i zwykłych obywateli, ale także coś, co w wielu miejscach świata wciąż jest codziennością. Niektóre z nich mogą dziwić, zwłaszcza w dobie ogólnoświatowej wioski, gdzie Internet należy uznać za wszędobylski. Ułatwienia wielu procedur oraz możliwość przeprowadzania transakcji bez wychodzenia z biura - tak powinno to funkcjonować w rzeczywistości, ale jest inaczej. Nieco inaczej...

Fax w wersji online, fax przez Internet,Biurokratyczne przeszkody i zmaganie się z nimi to nie tylko spora część życia polskich przedsiębiorców i zwykłych obywateli, ale także coś, co w wielu miejscach świata wciąż jest codziennością. Niektóre z nich mogą dziwić, zwłaszcza w dobie ogólnoświatowej wioski, gdzie Internet należy uznać za wszędobylski. Ułatwienia wielu procedur oraz możliwość przeprowadzania transakcji bez wychodzenia z biura - tak powinno to funkcjonować w rzeczywistości, ale jest inaczej. Nieco inaczej...

Stare z nowym

Dla prowadzących jakikolwiek biznes czy też normalną pracę zarobkową, głównym działaniem (poza rozwojem) jest poszukiwanie oszczędności. Niemało można zaoszczędzić, korzystając z Internetu. Wiedzą i o tym polscy ustawodawcy, oferując możliwość wypełniania i wysyłania wielu kwestionariuszy bądź dokumentów drogą online. Brzmi nieźle, ale w rzeczywistość nie wygląda już tak optymistycznie. Dobrym przykładem może być coś, co zaczęło znikać z placówek pocztowych - telefax. Zdawać by się mogło, że to urządzenie przeszło na zasłużoną emeryturę, ale jednak jest inaczej. Wciąż dokumentem niezbędnym w kontaktach między przedsiębiorcami jest strona z faksu. Ani zwykły list elektroniczny, ani plik PDF nie mogą go zastąpić. Na szczęście powstało coś nowego, czyli fax przez Internet. Niezłe rozwiązanie, choć może wydawać się niezbyt logiczne. Ale cóż... Zmiany w głowach i mentalności zachodzą szybciej niż w skostniałych przepisach.

Konkurencja

Podobnie jak na tradycyjnym rynku przesyłek listowych, także i w działalności online panuje konkurencja - znacznie większa niż na tradycyjnym rynku. Pozwala to przedsiębiorcy wysłać fax drogą online z wielu platform. Wybierając usługę, możemy skorzystać z ofert abonamentowych (płacimy miesięczną opłatę i korzystamy bez limitu lub do określonej w umowie liczby faksów) bądź też z platform pobierających opłatę za jeden wysłany dokument. Dla przedsiębiorcy lepszym rozwiązaniem będzie wykupienie abonamentu, zwłaszcza gdy współpracujemy z zagranicznymi partnerami.

Bez względu na to, z jaką platformą specjalizującą się w wysyłaniu faksów przez Internet zwiążemy się umową (nie faksem), to i tak wciąż będziemy zdziwieni, że musieliśmy to zrobić. Jakby PDF-y czy e-maile nie mogły wystarczyć. A co z podpisem elektronicznym?


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.