Artykuł Dodaj artykuł

Kalkulator internetowy - finansowe narzędzie dla każdego

Kalkulatory finansowe pozwalają prognozować zyski i straty. Wysokość rat kredytu, odsetki lokaty bankowej czy zdolność kredytową dziś możemy obliczyć sami. Dzięki kalkulatorom zwiększa się nasza świadomość finansowa, na dodatek obliczenia przeprowadzić możemy w domowym zaciszu.  

Kalkulator internetowy - finansowe narzędzie dla każdegoKalkulatory finansowe pozwalają prognozować zyski i straty. Wysokość rat kredytu, odsetki lokaty bankowej czy zdolność kredytową dziś możemy obliczyć sami. Dzięki kalkulatorom zwiększa się nasza świadomość finansowa, na dodatek obliczenia przeprowadzić możemy w domowym zaciszu.

W sieci znajdziemy wiele rodzajów kalkulatorów. Począwszy od tych, które obliczają koszty kredytowe, kończąc na kalkulatorach, które pozwalają oszacować zyski z lokat bankowych. Bardzo przydatnym narzędziem jest kalkulator odsetek.

W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się kalkulatorowi, który pozwala wyliczyć koszty związane z kredytem - wystarczy jedynie wprowadzić najważniejsze dane, czyli wysokość kredytu, liczbę rat i oprocentowanie, by po chwili otrzymać informacje dotyczące wysokości kredytu i odsetek. Podobnym narzędziem jest kalkulator oprocentowania karty kredytowej. Dzięki niemu z łatwością możemy prognozować, ile wyniosą odsetki od zadłużenia.

Internetowe kalkulatory, to także dobry sposób na obliczenie zobowiązań względem Urzędu Skarbowego, czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tych przypadkach obliczane są zaległości z tytułu różnych składek: na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, Fundusz Emerytur Pomostowych, Fundusz gwarantowanych Świadczeń pracowniczych, czy Fundusz Pracy. Taki kalkulator pozwala także obliczyć zaległości podatkowe. Co ciekawe, w obliczeniach uwzględniane są soboty oraz dni ustawowo wolne od pracy.

Ciekawym pomysłem jest także skorzystanie z kalkulatora, dzięki któremu możemy oszacować odsetki od lokat bankowych. Wynik, jaki otrzymamy, zawiera końcową, wypłacona przez bank kwotę oraz stopę procentową. Jest jeszcze kalkulator oszczędności, który sprawdzi, jaka kwotę zaoszczędzimy, jeśli będziemy systematycznie oszczędzać.

Internetowe kalkulatory, służące do obliczania różnych rodzajów odsetek, to narzędzia, które mogą skutecznie oswoić finanse. Należy jednak pamiętać, że służą one do orientacyjnego oszacowania kosztów i zysków, związanych z odsetkami. W niektórych przypadkach jednak, brane są pod uwagę także dodatkowe opłaty. Nie ulega jednak wątpliwości, że internetowe kalkulatory spełniają swoje zadania i są powszechnie używane zarówno przez osoby prywatne, jak i pracowników urzędów.

Podobne artykuły