Artykuł Dodaj artykuł

Twoja firma wyrosła z programu księgowego? Czas na wdrożenie ERP

Odnosisz sukcesy, powiększasz firmę, świętujesz pozyskanie nowych klientów, wygrane przetargi, przyjęcie nowych pracowników. Życie wydaje Ci się bajką. Firma rośnie, rosną Twoje przychody i uśmiech na Twojej twarzy. 

Twoja firma wyrosła z programu księgowego? Czas na wdrożenie ERPOdnosisz sukcesy, powiększasz firmę, świętujesz pozyskanie nowych klientów, wygrane przetargi, przyjęcie nowych pracowników. Życie wydaje Ci się bajką. Firma rośnie, rosną Twoje przychody i uśmiech na Twojej twarzy. Gdy optymizm zaczyna przysłaniać realizm, łatwo jednak szybko spaść na ziemię. Gdy prowadziłeś małe przedsiębiorstwo, wystarczyły podstawowe narzędzia do fakturowania i prowadzenia księgowości. Dziś, gdy Twoja firma znacznie urosła i "wyrosła" z prostych programów księgowych, czas na zastosowanie zaawansowanych systemów ERP, takich, jak Microsoft Dynamics NAV, które nie tylko ułatwią pracę, ale również podniosą efektywność Twojego biznesu.

ERP - co to takiego?

System klasy ERP (ang. Enterprise Resource Planning) to - mówiąc najprościej - system planowania zasobów przedsiębiorstwa. Jego kluczowym zadaniem jest zintegrowanie wszystkich działów oraz funkcji, jakie istnieją w firmie. Do tego celu wykorzystywana jest jedna, wspólna baza danych, co pozwala o wiele szybciej, mądrzej i efektywniej zarządzać przedsiębiorstwem. Zintegrowany w ten sposób system informatyczny, pozwala globalnie zarządza produkcją, magazynem, księgowością, sprzedażą, łańcuchem dostaw oraz obiegiem dokumentów. Oczywiście sam dostęp do systemu ERP to dopiero początek sukcesu. Aby skutecznie wdrożyć go w firmie, należy posiąść najpierw odpowiednią wiedzę i umiejętności. Jednak zalety, jakie niesie w sobie ERP są warte poświęcenia czasu na naukę.
Co Twoja firma zyska, wdrażając ERP?

Dzięki wdrożeniu zintegrowanego systemu planowania zasobów, zyskasz przede wszystkim:

 • całościowy pogląd na procesy w Twojej firmie,
 • możliwość planowania działań związanych z konkretnym działem czy funkcją, przy uwzględnieniu pozostałych procesów w firmie oraz możliwość ich późniejszej optymalizacji i analizy,
 • możliwość każdorazowo aktualnego identyfikowania i eliminowania problemów w firmie, a po czasie nawet zapobiegania im,
 • dostęp do najistotniejszych danych dotyczących całej firmy, z jednego narzędzia,
 • możliwość prostej współpracy międzydziałowej dzięki wspólnej bazie danych,
 • oszczędność w postaci niższych kosztów infrastruktury i zarządzania nią oraz czasu na wielokrotne wprowadzanie tożsamych danych do różnych zbiorów,
 • zdiagnozowanie i wykrycie miejsc, funkcji i procesów, które przynoszą Twojej firmie straty i nie są efektywne,
 • możliwość automatyzacji wielu procesów i stałego ich udoskonalania,
 • możliwość poprawy obsługi klienta, dzięki dostępowi pracowników do aktualnych danych,
 • stworzenie możliwości pracy zdalnej, dzięki dostępowi pracowników do danych w czasie rzeczywistym,
 • wyższą rentowność Twojej firmy.

Szyty na miarę system ERP to kompleksowe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w dużych firmach. To również ogromna wygoda dla osób zarządzających przedsiębiorstwem i ogromna pomoc w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych.

Czy na pewno potrzebujesz systemu ERP w swojej firmie?

Jeśli na któreś z poniższych pytań odpowiesz twierdząco lub zawahasz się, chcąc ukryć prawdę przed samym sobą, wiedz, że Twój już nie mały biznes potrzebuje zintegrowanego systemu informatycznego ERP. A więc do dzieła!

Czy w Twojej firmie zbyt dużo czasu poświęcane jest na tworzenie baz danych?

 1. Czy w bazach danych, tworzonych w Twojej firmie, zbyt dużo informacji pokrywa się?
 2. Czy Twoi pracownicy zgłaszają Ci problem z niewystarczającym dostępem do informacji, albo sam natknąłeś się na ten problem?
 3. Czy zauważasz, że w Twojej firmie raportowanie zajmuje zbyt dużo czasu, a i tak współpraca pomiędzy działami nie układa się tak, jak powinna?
 4. Czy Twoi pracownicy narzekają na brak możliwości dostarczania klientom informacji na czas?
 5. Czy zauważasz w swoim obecnym oprogramowaniu braki, które powodują, że praca w Twojej firmie staje się coraz mniej efektywna?
 6. Czy w swojej firmie zauważyłeś problem z dotrzymaniem założonych terminów?
 7. Czy Twoja firma boryka się z problemem zbyt małych alb zbyt dużych zapasów?

Jeśli choć na jedno pytanie z żalem kiwnąłeś głową na znak zgody, a Twoja firma już nie jest małym biznesem, ale dużym przedsiębiorstwem, zrób coś dla siebie, pracowników i całej organizacji - nie wahaj się dłużej z przejściem na system ERP.

Siła tkwi w prostocie - Microsoft Dynamics NAV

Kiedy już zdasz sobie sprawę z tego, że system ERP jest tym, czego potrzebuje Twoja firma, postaraj się znaleźć rozwiązanie, które nie będzie problematyczne ani dla Ciebie, ani dla Twoich pracowników. Decydując się na Microsoft Dynamics NAV, otrzymujesz narzędzie podobne do pozostałych z portfela Microsoft. Jeśli Ty i Twoi pracownicy korzystacie na co dzień z programów takich, jak pakiet Office, SharePoint czy SQL Server, przejście na Microsoft Dynamics NAV będzie dla Twojej firmy komfortowe, wygodne, proste i przyjemne. To potężne narzędzie, sprawdzone przez wiele firm z branży usługowej, produkcyjnej, handlowej, transportowej czy finansowej. Daje możliwość zintegrowania z nieograniczoną ilością aplikacji zewnętrznych. Od tej pory ani Ty, ani Twoi pracownicy nie będziecie musieli sprawdzać systemów bankowych, platform e-commerce, platform B2B, CRM-ów i innych narzędzi, z których korzysta się w Waszej firmie każdego dnia. Stała aktualizacja systemu oraz gwarancja dostawcy oprogramowania, jakim jest Microsoft, to kolejne zalety tego rozwiązania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Microsoft Dynamics NAV i jego wdrażania w przedsiębiorstwach, koniecznie zajrzyj na www.erpnav.pl/wdrozenie-systemu-erp-microsoft-dynamics-nav.

Podobne artykuły