Artykuł Dodaj artykuł

Wytwórcy laserów i scyzoryków z Comarch Semiramis

Obecność na międzynarodowych rynkach, doświadczenie i kompleksowa oferta to kryteria, które zdecydowały, że aż pięć przedsiębiorstw z sektora MSP zdecydowało się na wybór systemu klasy ERP II – Comarch Semiramis.

Logo Comarch

Obecność na międzynarodowych rynkach, doświadczenie i kompleksowa oferta to kryteria, które zdecydowały, że aż pięć przedsiębiorstw z sektora MSP zdecydowało się na wybór systemu klasy ERP II – Comarch Semiramis. Nowymi użytkownikami systemu zostali: Laser Components GmbH, Victorinox Hong Kong Limited, Quorion GmbH, jak również partnerzy Semiramis: KI (Lingemann Gruppe) i A-MEA (Treff AG).

Zaawansowane technologicznie rozwiązanie dla producenta high-tech Laser Components GmbH - specjalista w zakresie technologii laserowej i optoelektroniki poszukiwał dostawcy oprogramowania ERP.

Produkt miał spełniać następujące wymagania: posiadać intuicyjny interfejs użytkownika, być dostosowanym do potrzeb przemysłu. Comarch Semiramis spełnił wszystkie kryteria.

Doceniona została elastyczność zwłaszcza ukierunkowanie na potrzeby przedsiębiorstwa produkcyjnego z branży high- tech, elektroniki oraz laserów. Comarch  Semiramis będzie stopniowo wdrażany we wszystkich lokalizacjach spółki w Europie Zachodniej i Ameryce.

Wsparcie ekspansji w Azji

Victorinox Hong Kong - azjatycki oddział szwajcarskiego producenta scyzoryków poszukiwał rozwiązania ERP, aby wesprzeć swoją działalność na azjatyckim rynku.  Decyzja o wyborze Comarch Semiramis była uwarunkowana zarówno spełnieniem wymogów technologicznych i zadowoleniem użytkowników końcowych. Istotne były również pozytywne doświadczenia Victorinox w Szwajcarii, gdzie system sprawdza się od lat. Comarch Semiramis w Victorinox Hong Kong będzie wdrożony w wersji chińskojęzycznej dla 50 użytkowników.

Comarch Semiramis On Demand

Comarch Semiramis pojawi się sie także w Erfurcie. Tamtejszy producent systemów dla kas - Quorion Data Systems Gmbh zdecydował się na zakup systemu ERP w krakowskim przedsiębiorstwie. Technologia Web i przyjazny dla użytkownika interfejs, a także doskonałe dopasowanie funkcji, wpłynęły na wybór Comarch Semiramis.

Wsparcie specyficznych procesów produkcji stali

Proces wdrożenia Comarch Semiramis w Lingemann Grup z Bad Oeynhausen (dystrybutor stali) został podzielony na dwa etapy. W pierwszym okresie, który rozpoczął się w czerwcu, wdrożone zostaną moduły sprzedaży, zakupu, procesów magazynowani i logistki. W 2011 r. pojawią się rozwiązania w zakresie rachunkowości.

Technologia, ergonomia i umiejętności techniczne

Wśród nowych klientów Comarch znalazł się także Treff AG, z siedzibą w Degersheim. Jest to jeden z największych szwajcarskich producentów tworzyw sztucznych, produktów jednorazowych oraz materiałów eksploatacyjnych do badań laboratoryjnych. 

Zdaniem Ralfa Gärtnera, dyrektor marketingu i sprzedaży produktów ERP, Comarch Software AG: - Nowi klienci Comarch Semiramis wskazują wymagania w stosunku do innowacyjnych systemów ERP. Główne kryteria to: różne wersje językowe, rozwiązania branżowe, jak również możliwość korzystania z rozwiązań On-Demand. Comarch Semiramis posiada wszystkie wymienione cechy, dlatego nie dziwi nas rosnący popyt na ten produkt. O ponad połowę wzrosły zamówienia w pierwszym półroczu w porównaniu do roku poprzedniego.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.