Artykuł Dodaj artykuł

Finansowanie działalności gospodarczej

Przedsiębiorcy często korzystają z kredytów, by poprawić płynność finansową firmy lub w celu zainwestowania w jej dalszy rozwój. Dzięki kredytom możliwe jest zrealizowanie różnych potrzeb związanych z prowadzeniem działalności na każdym jej etapie. Jednak czy to jedyny sposób finansowania?

Przedsiębiorcy często korzystają z kredytów, by poprawić płynność finansową firmy lub w celu zainwestowania w jej dalszy rozwój. Dzięki kredytom możliwe jest zrealizowanie różnych potrzeb związanych z prowadzeniem działalności na każdym jej etapie. Jednak czy to jedyny sposób finansowania? Potrzebujesz dodatkowej gotówki np. 100 tys. zł i zastanawiasz się gdzie najlepiej ją pożyczyć? Zapraszamy do lektury artykułu!

Finansowanie działalności gospodarczej

Przykładowe rodzaje finansowania działalności

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma kosztami i koniecznością inwestowania w jej dalszy rozwój. Nie zawsze właściciel firmy może pozwolić sobie na korzystanie z oszczędności. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej gotówki na prowadzenie swojej działalności, sprawdź jakie rodzaje finansowania są dostępne i które rozwiązanie byłoby najlepsze w Twoim przypadku. Jeśli potrzebujesz np. kredytu na 100 tysięcy złotych, jedną z opcji jest kredyt w banku - ale to nie jedyna opcja! Więcej na ten temat kredytu na 100 tys. przeczytasz tutaj https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-100-tysiecy/ 

Innym rozwiązaniem jest pożyczka w instytuacji pozabankowej, która specjalizuje się w pożyczkach dla przedsiębiorców. Ta opcja najczesciej wąże się z dużo mniejszą ilością formalności i szybszą decyzją.

Warty rozważenia jest również faktoring, który polega na wykupie przez firmę faktoringową nieprzeterminowanych wierzytelności przedsiębiorstw, należnych im od kontrahentów. Czyli nieopłacone jeszcze faktury, możemy wymienić na gotówkę.

Na przedsiębiorców czeka również kredyt inwestycyjny. Udziela się go w ramach linii kredytowej lub w formie transz, które określa się w ustalonych wcześniej terminach. Kredyt obrotowy jest przeznaczony na bieżące zobowiązania firmy.

Jakie finansowanie wybrać?

Jeśli potrzebny Ci kredyt 100 tys na firmę, pamiętaj, że podobnie jak w przypadku kredytów konsumenckich, powinno się porównać oferty z różnych banków. Dzięki temu można zaoszczędzić znaczące kwoty. Jest to ważne z punktu widzenia każdego przedsiębiorstwa, które chce intensywnie się rozwijać i zdobyć ugruntowaną pozycję na rynku.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły