Artykuł Dodaj artykuł

Rozliczenie PIT przez Internet w 2020 roku - najważniejsze informacje dla podatnika

Jeśli zależy Ci na szybkim i sprawdzonym sposobie złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego za rok 2019, postaw na rozliczenie PIT przez Internet w 2020 roku.

Jeśli zależy Ci na szybkim i sprawdzonym sposobie złożenia deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego za rok 2019, postaw na rozliczenie PIT przez Internet w 2020 roku. Nie musisz nawet wychodzić z domu, aby dopełnić wszelkich formalności. W łatwy, szybki i przede wszystkim bezpieczny sposób rozlicz PIT za 2019 rok online.

Rozliczenie PIT przez Internet w 2020 roku- najważniejsze informacje dla podatnika

  1. PIT za 2019 rok online- udogodnieniem, o jakim nawet nie marzyłeś/aś!
  2. Rozliczenie PIT przez Internet w 2020 roku - czy to bezpieczne?
  3. PIT przez Internet w 2020 roku- jak zacząć?

PIT za 2019 rok online- udogodnieniem, o jakim nawet nie marzyłeś/aś!

Żyjemy cały czas w biegu. Ledwo się spostrzeżemy, a tu już kolejne Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, ferie dzieci czy wnuków i…zbliża się majówka! Dla wielu Polek i Polaków oznacza to konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym za rok podatkowy przed upływem ostatecznego terminu na ostatnią chwilę. Może się to wiązać z ogromnymi kolejkami w Urzędzie Skarbowym i godzinnym wyczekiwaniem w najlepszym razie. Na szczęście naprzeciw takim problemom wyszło Ministerstwo Finansów, które umożliwiło podatnikom rozliczenie PIT przez Internet w 2020 roku.

Rozliczenie PIT przez Internet w 2020 roku- czy to bezpieczne?

Jak najbardziej, jeśli tylko korzystasz z zaufanego i sprawdzonego źródła, np. PITax. Do danych nie mają dostępu niepowołane osoby. Ponadto po uzupełnieniu deklaracji PIT za 2019 rok online zwróć uwagę, aby pobrać dokument UPO. Jest to Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które oznacza, że Twój dokument został poprawnie złożony drogą elektroniczną. Nie oznacza to jednak, że sam dokument jest wypełniony poprawnie. Jeśli po złożeniu dokumentu okaże się, że jest w nim błąd, specjalne przepisy określone przez Ministerstwo Finansów pozwalają na złożenie korekty do deklaracji PIT. To wszystko jest możliwe bez konieczności wychodzenia z domu!

PIT przez Internet w 2020 roku- jak zacząć?

Wielu użytkowników obawia się swoich pierwszych kroków, jak zacząć rozliczanie PIT za 2019 rok online. Obawy te jednak są całkowicie niepotrzebne i zbędne. Strony i aplikacje takie jak PITax posiadają opisany krok po kroku sposób, jak rozliczyć PIT przez Internet w 2020 roku. Cały proces jest łatwy i szybki. Jedyne dokumenty, jakie potrzebujesz to PIT za rok poprzedni (lub po prostu informację dotyczącą Twoich zarobków w 2018 roku), a także aktualne formularze/ aktualny formularz wysłany przez Pracodawcę. Przeciętny okres trwania oczekiwania na zwrot podatku ze strony Urzędu Skarbowego może wynosić nawet 90 dni. Dzięki PITax możesz skrócić ten czas nawet o połowę. Tym samym możesz czekać jedynie 45 dni. Oznacza to, że zwrot podatku za 2019 rok możesz otrzymać nawet do połowy czerwca. 

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły