Artykuł Dodaj artykuł

Kredyt dla księgowych - czy można liczyć na lepsze warunki

Wielu przedstawicieli tzw. Wolnych zawodów może liczyć na specjalne oferty kredytowe, przygotowane właśnie dla nich przez instytucje finansowe. Na specjalne traktowanie mogą liczyć między innymi księgowi.

Wielu przedstawicieli tzw. Wolnych zawodów może liczyć na specjalne oferty kredytowe, przygotowane właśnie dla nich przez instytucje finansowe. Na specjalne traktowanie mogą liczyć między innymi księgowi. 

Kredyt dla księgowych - czy można liczyć na lepsze warunki

Kim jest przedstawiciel wolnego zawodu?

Nie ma konkretnej definicji wyjaśniającej czym jest wolny zawód. To pojęcie istnieje w języku prawnym oraz praktyce gospodarczej, ale wciąż nie zostało oficjalnie sprecyzowane. W największym skrócie możemy powiedzieć, że wolny zawód charakteryzuje się specyficzną formą zatrudnienia. Będąc przedstawicielami wolnego zawodu zwykle nie jesteśmy zatrudnieni na tradycyjną umowę o pracę. 

Wiele osób utożsamia wolny zawód z pracą artysty, freelancera. To po części dobry tok myślenia, jednak zwykle wolny zawód bardziej dotyczy pracy na rzecz osób fizycznych, w prawnym rozumieniu na rzecz konsumentów.

Taki wolny strzelec pracuje na własny rachunek i jest profesjonalistą. Na liście zawodów zaliczanych do tej grupy, możemy znaleźć np. adwokatów, architektów, lekarzy, inżynierów budownictwa, księgowych, notariuszy i wielu innych. 

Księgowy, jak zostało wspomniane, również należy do grona wolnych zawodów. Oczywiście księgowy może pracować na etacie, ale może również prowadzić swoje biuro rachunkowe. 

Lepszy kredyt dla wolnego zawodu?

Jak się okazuje przedstawiciele wolnych zawodów są bardzo pożądanymi przez banki klientami. Wiele banków ma w swojej ofercie specjalne propozycje stworzone dla tej grupy zawodowej. Takie oferty zawierają nie tylko specjalne produkty finansowe, ale również kredyty hipoteczne i gotówkowe na bardzo dogodnych warunkach.

Kredyty dla przedstawicieli wolnych zawodów zaciągane są w różnych celach. Zazwyczaj są to inwestycje we własną działalność, jak zakup sprzętu do pracy czy np. remont lokalu, w którym ma być prowadzona działalność gospodarcza.

Największe korzyści z kredytów dla wolnych zawodów to m.in.:

  • niższa marża i oprocentowanie
  • wyższe sumy kredytów
  • dłuższy okres kredytowania
  • mniej formalności
  • krótszy czas oczekiwania na przyznanie kredytu

Z tych udogodnień z powodzeniem skorzystać mogą księgowi mający własne biuro rachunkowe.

Zwykle kredyty zaciągane przez księgowych dotyczą remontu lokalu, wyposażenia, zakupu niezbędnego oprogramowania. 

Jak wybrać idealny kredyt dla księgowego?

W tym momencie wiele banków przewiduje specjalne oferty kredytowe dla księgowych. Jak w takim razie wybrać najlepszą ofertę?

Oczywiście możemy sięgnąć po wiedzę ogólnie dostępną w Internecie, jak specjalne strony porównujące oferty bankowe i kalkulatory. Musimy jednak mieć na uwadze, że tego typu strony nie będą pomocne, gdy wykonujemy wolny zawód. 

W takim wypadku by zaoszczędzić nasz czas i nerwy, warto sprawdzić ofertę profesjonalnych doradców kredytowych, którzy przy pomocy specjalnego kalkulatora sprawdzą naszą zdolność kredytową a następnie dokonają porównania różnych ofert kredytowych. 

Specjalista przedstawi nam możliwe oferty od najtańszej do najdroższej dla danej kwoty kredytu oraz czasu spłaty. Również samą umowę kredytową możemy zawrzeć już bezpośrednio u naszego doradcy. Jaki są z tego korzyści? Oszczędzamy nasz czas i pieniądze. 

W poszukiwaniu idealnego kredytu, warto zapoznać się z ofertą firmy Kredyty Wolne Zawody, gdzie doradcy kredytowi specjalizują się m.in. w obsłudze księgowych.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły