Artykuł Dodaj artykuł

Firmowa księgowość prowadzona zdalnie? To jest to!

Każdy polski przedsiębiorca musi liczyć się z konieczności wypełniania, uzupełniania, wystawiania ton dokumentacji. Warto zadbać, by było to jak najprostsze. Wystawianie faktur to jedno z działań, którymi zajmują się codziennie setki z nas – nawet lekarze, fryzjerzy, rolnicy, stolarze czy trenerzy personalni. Jak sobie to ułatwić?

Firmowa księgowość prowadzona zdalnie? To jest to!

Każdy polski przedsiębiorca musi liczyć się z konieczności wypełniania, uzupełniania, wystawiania ton dokumentacji. Warto zadbać, by było to jak najprostsze. Wystawianie faktur to jedno z działań, którymi zajmują się codziennie setki z nas – nawet lekarze, fryzjerzy, rolnicy, stolarze czy trenerzy personalni. Jak sobie to ułatwić?

Twoja faktura – mobilna jak Ty!

Czasy się zmieniają. Większość z nas nie prowadzi już swojego biznesu, siedząc cały czas za biurkiem. Dużo podróżujemy, spotykamy się z kontrahentami, niezależnie od branży często jesteśmy w ruchu. Typowe aplikacje do wystawiania faktur to już przeżytek. Do niedawna były one przypisane jedynie do firmowych komputerów. Nie ukrywajmy jednak – komputery są zawodne. Dysk może ulec awarii, a przechowywane na nim dane czasem giną, nieraz przez przypadek źle zapisane lub nawet skasowane. Nie jest łatwo utrzymać na dysku porządek przy dużej ilości dokumentacji. Z pomocą przychodzą programy fakturowe. Firmą, która proponuje produkt najwyższej jakości jest RaftSoft. Korzystanie z nich ma wiele zalet. Zacznijmy od tego, że programy przechowują dane w chmurze. Wszelkie informacje są więc bezpieczne, nie zaginą, nie ma ryzyka, że wyciekną. Co więcej, możesz z nich korzystać z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu – również smartfona lub tabletu. Nie musisz jechać do biura, by wystawić pilną fakturę lub jej duplikat. Czas to pieniądz – każdy przedsiębiorca o tym wie. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu do faktur?

Z pewnością naczelnym kryterium przy wyborze programu fakturowego będzie łatwość w obsłudze. Program, który będzie nas kierował krok po kroku to coś, czego szukamy. Oszczędzi nam wielu nerwów, dodatkowo skróci czas wystawiania dokumentu. Dużym atutem będzie dodatkowo możliwość zdalnego prowadzenia magazynu. Wiele aplikacji posiada dodatkową wersję dla księgowych i to w wyjątkowo promocyjnej cenie. A właśnie! Cena! Jakość programu nie musi równać się jego wysokiemu kosztowi. Wiele firm oferuje miesięczny abonament za dostęp do wielu funkcji naraz, a ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych. Kolejną ważną rzeczą jest prosty interfejs. Prowadzenie księgowości nie jest łatwe, nie możemy więc dokładać sobie komplikacji. 

Dodatkowe atuty faktury online

Im więcej czasu oszczędzisz dzięki programowi, tym lepiej. Warto więc upewnić się, czy posiada on najprostsze i najbardziej niezbędne funkcje. Program powinien automatycznie łączyć się z GUS. Co Ci to daje? Uzupełniając dane do faktury, niezbędne jest posiadanie wielu danych: nazwa firmy, jej adres, numery urzędowe… STOP! Pozwól, by program sam je znalazł. Już kiedy wpiszesz NIP firmy, reszta danych kontrahenta powinna zostać automatycznie uzupełniona. Dzięki temu oszczędzisz sobie wiele pracy. Mało, jeśli wystawiasz jedną fakturę, ale co powiesz przy kilkuset? 

Dodatkowo warto zadbać, aby program umożliwiał nam edycję faktur i ich korygowania. Każdy z nas popełnia błędy, powinniśmy mieć możliwość samodzielnego ich poprawiania. Dodatkowymi opcjami byłyby wystawianie faktur w innych językach, a także ich automatycznego wysyłanie (po wciśnięciu konkretnego przycisku faktura może znaleźć się od razu u kontrahenta). 

Nie tylko od faktur

Wystawienie faktury VAT 2020 może nieco różnić się od obecnego. Warto więc zapoznać się z odpowiednimi stronami internetowymi. A może sprawić, by ktoś zrobił to za nas? Ważne jest, by wybrany przez nas program do fakturowania online był stale aktualny. Wiele programów automatycznie się aktualizuje, co pozwala nam uniknąć pomyłek związanych z nieznajomością prawa. Dodatkowo istnieje możliwość wystawiania innych form dokumentów, nie tylko faktury VAT. Programy pozwalają na wystawianie faktury marży, zaliczkowej, korygującej, a nawet paragonów i rachunków (jest to pomocne przy prowadzeniu działalności niezarejestrowanej). Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://ksiegowosc24.pl/.

Czas na księgowość online – prostą i pomocną. Oszczędź sobie stresu i godzin walki z dokumentami, wybierając swój program fakturowy.