Artykuł Dodaj artykuł

7 sposobów na zarządzanie należnościami w dobie dynamicznych zmian gospodarczych

Skuteczna windykacja i zarządzanie należnościami, to jedne z najważniejszych zagadnień firm, które pracują w oparciu o kredyt kupiecki. Można rzec „być albo nie być” dla tych firm.

zarządzanie należnościami

Skuteczna windykacja i zarządzanie należnościami, to jedne z najważniejszych zagadnień firm, które pracują w oparciu o kredyt kupiecki. Można rzec „być albo nie być” dla tych firm. I nie ma znaczenia, czy firma wspiera się faktoringiem pełnym lub niepełnym, ubezpieczeniem należności etc. Zawsze pracownicy muszą wykonać pewną pracę windykacyjną, zarówno na wczesnym etapie życia należności – jeszcze przed terminem jej wymagalności, jaki i po terminie wymagalności należności. Inteligentne, wystandaryzowane i systematyczne podejście do windykacji należności, pełne zaangażowania pracowników biorących udział w procesie odzyskiwania należności – często z różnych działów firmy – to najskuteczniejszy sposób na zagwarantowanie zrównoważonego, dobrego przepływu środków pieniężnych w każdej firmie.

Zapewnienie płynności finansowej ma ogromny wpływ na bardzo różne obszary funkcjonowania firmy, począwszy od redukcji poziomu kosztów zadłużenia w bankach, poprzez obniżenie kosztów faktoringu, składek ubezpieczenia należności, a skończywszy na wzroście rentowności pracy z Klientami, finansowaniu wzrostu i nowych inwestycji czy podnoszeniu konkurencyjności. To właśnie dlatego największe globalne firmy, które nie mają kłopotu z odzyskiwaniem należności, dodatkowo uzbrojone w najnowocześniejsze systemy ERP jak SAP, Dynamics, IFS etc., ciągle szukają optymalizacji, efektywności i poprawy na poziomie systemów IT, czyli w kluczowym obszarze, mocno wpływającym na jakość funkcjonowania całej firmy.

Inteligenta automatyzacja pre-windykacji i windykacji należności jest możliwa i dostępna dla każdej firmy, nie tylko dla największych korporacji! Jednym z najskuteczniejszych sposobów szybkiego dostosowania procesów windykacji i zarządzania należnościami do tej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej jest implementacja Systemu SmartReactor, który umożliwia inteligentną automatyzację windykacji i zarządzania należnościami, automatyzując wiele zadań i czynności w procesie obsługi należności. SmartReactor doskonale integruje się z każdym systemem ERP i FK Klienta oraz dowolną aplikacją, serwisem, którego używa Klient do odzyskiwania należności. System SmartReactor codziennie zbiera dane o należnościach, rozliczeniach, saldach, kondycji finansowej Klientów, limitach, a także ogólnej sytuacji Klienta z systemów wewnętrznych i zewnętrznych, po to aby pracownicy windykacji i wszyscy inni zaangażowani w odzyskiwanie należności mogli pracować już tylko na jednym systemie. Dodatkowo, komunikacja o Kliencie w kontekście należności pomiędzy pracownikami czy działami firmy odbywa się poprzez system SmartReactor. Dzięki tej interdyscyplinarności systemu, firmy mogą pierwszy raz w swojej historii wprowadzić inteligentną automatyzację zadań w windykacji i procesie odzyskiwania należności, która warunkowana jest zdarzeniami, jakie system odczyta w systemach wewnętrznych i zewnętrznych serwisach. Co istotne, system może planować zadania pracownikom i sobie, a także je anulować. Aplikacja do windykacji SmartReactor uzupełnia braki funkcjonalne w obszarze skutecznej windykacji należności najważniejszych systemów ERP jak SAP, Comarch Dynamics, AX, Assecco, Symfonia etc.

Ze szczegółowymi informacjami, funkcjonalnościami i korzyściami z wdrożenia SmartReactora można się zapoznać na stronie. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi Ekspertami biuro@pirxon.com w celu prezentacji demo systemu.

Artykuł został dodany przez firmę

PIRXON S.A.

PIRXON S.A. od 2004 roku skutecznie pomaga firmom i instytucjom publicznym optymalizować procesy zarządcze, powiązane z utrzymaniem majątku, środkami trwałymi i wyposażeniem. Jest producentem wiodącego na rynku programu klasy EAM/Facility Management: AssetsNinja.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.