google

  księgowość, księgowy, biuro księgowe

  Kursy walut 21.02.2019
  1 USD
  3.8247
  0.0026
  1 EUR
  4.3322
  -0.0049
  1 CHF
  3.8171
  -0.0019
  1 GBP
  4.9965
  0.0125
  1 RUB
  0.0584
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Faktoring dla dużych firm. Przykłady wykorzystania

  Faktoring dla dużych firm. Przykłady wykorzystaniaPolskie firmy coraz chętniej korzystają z usług firm faktoringowych. Faktoring zapewnia utrzymanie płynności finansowej nie tylko małym przedsiębiorstwom, ale również sprzyja rozwijaniu dużych firm, które nie muszą martwić się o ewentualną windykację należności.

  Każdego roku dynamicznie zwiększa się liczba firm, które korzystają z faktoringu. Tylko w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku, faktorzy sfinansowali około 6,5 mln faktur, które zostały wystawione przez polskie przedsiębiorstwa.

  Faktoring dla dużych firm - dlaczego się opłaca?

  Faktoring jest doskonałym narzędziem do wspierania działalności biznesowej każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości oraz branży, w której działa. Z usług firm faktoringowych mogą skorzystać duże firmy, które m.in. współpracują ze stałym gronem kontrahentów, dynamicznie się rozwijają, a przede wszystkim sprzedają towary lub usługi z odroczonym terminem płatności.

  W wielu sytuacjach rozwój dużego przedsiębiorstwa jest uzależniony od m.in. wielopłaszczyznowej optymalizacji, którą można zrealizować np. za sprawą dywersyfikacji źródeł finansowania. Obecnie koszty usług firm faktoringowych nie przewyższają kosztów bankowego finansowania, dlatego warto rozważyć współpracę z zaufanymi faktorami, takimi jak Bibby Financial Services, którzy nagradzają lojalność partnerów atrakcyjnymi rozwiązaniami i rabatami.

  Faktoring jest idealnym rozwiązaniem dla dużych firm, które zamierzają w niedalekiej przyszłości wejść na rynki zagraniczne. Usługi faktoringowe zapewniają stabilność finansową przedsiębiorstwa, dzięki czemu firma może skupić swoją uwagę na rozwoju oraz ulepszaniu oferty. Korzystanie z usług firm faktoringowych sprawia, że duże firmy mogą zaoszczędzić koszty związane z dochodzeniem swoich roszczeń, np. poprzez windykację należności.

  Faktoring dużych firm przynosi duże korzyści

  Korzystając z faktoringu pełnego w Bibby Financial Services, duże oraz małe firmy mogą przerzucić ryzyko ewentualnego braku spłaty faktury na faktora, dzięki czemu problemy z niewypłacalnością kontrahentów przestają mieć znaczenie. Dla dużych firm bardzo ważna jest również dbałość o wizerunek oraz doskonałe relacje z klientami.

  Za pomocą usług faktoringowych, negocjowanie warunków realizacji ewentualnych zobowiązań pozostaje w rękach faktora, na czym skorzysta wizerunek przedsiębiorstwa. Faktoring dla dużych firm to również duża oszczędność czasu, ponieważ po stronie faktora leży obowiązek zarządzania należnościami, dzięki czemu duże przedsiębiorstwa nie muszą organizować dodatkowych nakładów na monitoring wierzytelności.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.