Artykuły - Wiadomości


 
Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka? Praktyczna wiedza finansowa, jak chronić się przed oszustami, którzy czyhają na pieniądze seniorów - zdjęcie

Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dziadka? Praktyczna wiedza finansowa, jak chronić się przed oszustami, którzy czyhają na pieniądze seniorów

18-01-2022

Na początku stycznia media obiegła informacja o ujęciu członków jednej z grup przestępczych, która wyłudzała pieniądze od starszych osób popularną metodą „na wnuczka”.

Czytaj więcej

 

Comarch ERP XT – program do kompleksowego prowadzenia online każdej formy księgowości

18-01-2022

Księgowość online to przyszłość, która już nadeszła. Teraz z pomocą Comarch ERP XT internetowo rozliczysz każdy rodzaj księgowości, zarówno tej prowadzonej w formie KPiR, i jak Księgi Handlowej. Program oferuje także możliwość samodzielnego prowadzenia księgowości w aplikacji oraz wymiany dokumentów online z biurem rachunkowym.

Czytaj więcej

 
Eksperci Gold Finance: Polski Ład obniży zdolność kredytową - zdjęcie

Eksperci Gold Finance: Polski Ład obniży zdolność kredytową

18-01-2022

Mniejsza dostępność kredytów hipotecznych przy równoczesnym pobudzaniu apetytu na mieszkania poprzez ustawę o gwarantowanym kredycie hipotecznym. Zdaniem ekspertów kredytowych Gold Finance te dwa zjawiska zdominują rok 2022.

Czytaj więcej

 

Jak będzie wyglądać księgowość w 2022 roku?

17-01-2022

Od 1 stycznia 2022 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy ustanowione w ramach pakietu zmian do większości ustaw obowiązujących polskich przedsiębiorców. Nietrudno nie zauważyć, że szczególnie dotkliwie odbiły się na pracy doradców podatkowych i księgowych. Jakie zmiany ich czekają i czy technologie mogą im pomóc w nowej rzeczywistości?

Czytaj więcej

 

Polski Ład a zmiana formy opodatkowania

17-01-2022

Coraz mniej czasu pozostało tym przedsiębiorcom, którzy chcieliby dokonać zmiany w sposobie rozliczania się z fiskusem. Do kiedy możliwa jest zmiana formy opodatkowania?

Czytaj więcej

 
Kolejne podwyżki stóp procentowych. Młodym będzie trudniej o własne mieszkanie - zdjęcie

Kolejne podwyżki stóp procentowych. Młodym będzie trudniej o własne mieszkanie

12-01-2022

Symboliczny październikowy skok stóp procentowych okazał się jedynie zapowiedzią kolejnych zmian na rynku. W grudniu podstawowa stopa procentowa wzrosła już do poziomu 1,75%, a początkiem stycznia osiągnęła najwyższą wartość od 2014 roku –  2,25%. Czy ta podwyżka wpłynie na rynek nieruchomości? Co z cenami mieszkań?

Czytaj więcej

 

12. Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG 19 stycznia 2022

10-01-2022

KPMG w Polsce zaprasza do udziału w 12. edycji Kongresu Podatków i Rachunkowości, który odbędzie się 19 stycznia 2022 roku.

Czytaj więcej

 
CIT, PIT i VAT w „Polskim Ładzie” – bezpłatny webinar - zdjęcie

CIT, PIT i VAT w „Polskim Ładzie” – bezpłatny webinar

10-01-2022

13 stycznia pracownicy firmy Comarch oraz kancelarii doradztwa podatkowego Taxpoint przedstawią najważniejsze zmiany w przepisach podatkowych, które weszły w życie z początkiem tego roku, w ramach programu „Polski Ład”. Eksperci skupią się na zagadnieniach wokół podatku CIT, PIT i VAT.  Podczas prezentacji omówione zostaną m.in. nowe ulgi dla firm, nowości w kalkulacji podatku dla jednoosobowej działalności gospodarczej czy zmianach w leasingach.

Czytaj więcej

 
Czym jest zdolność kredytowa i co na nią wpływa? - zdjęcie

Czym jest zdolność kredytowa i co na nią wpływa?

27-12-2021

Nawet, jeśli ktoś nie interesuje się bankowością i finansami, to są spore szanse, że kiedyś spotkał się z frazą „zdolność kredytowa”. Choćby w kontekście kredytu hipotecznego i szans na jego uzyskanie. Zdolność kredytowa jest czymś, nad czym najlepiej zacząć pracować jak najszybciej, już od momentu podjęcia pierwszej pracy.

Czytaj więcej

 
Jak wybrać kredyt, by nie przepłacić? 5 kwestii, na które warto zwrócić uwagę - zdjęcie

Jak wybrać kredyt, by nie przepłacić? 5 kwestii, na które warto zwrócić uwagę

23-12-2021

Rada Polityki Pieniężnej w ostatnim czasie trzykrotnie podniosła stopy procentowe, co przełożyło się na wzrost rat i całkowity koszt kredytu.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2278

Najpopularniejsze tagi