Koszyk: BRAK

Artykuł Dodaj artykuł

Jak wybrać program księgowy?

W dobie komputeryzacji także księgowi potrzebują nowoczesnych narzędzi wspomagających pracę i poprawiających efektywność zarządzania finansami. Programów do księgowania istnieje na rynku wiele, dlatego podczas wyboru warto kierować się kilkoma przesłankami.

 

format.logo.030209.gif

W dobie komputeryzacji także księgowi potrzebują nowoczesnych narzędzi wspomagających pracę i poprawiających efektywność zarządzania finansami. Programów do księgowania istnieje na rynku wiele, dlatego podczas wyboru warto kierować się kilkoma przesłankami.

Mimo że większość firm wyposażona jest w komputery, ciągle w wielu z nich księgowość prowadzona jest ręcznie. Gdy mamy do czynienia z niewielką liczbą operacji finansowych w roku taka metoda może być skuteczna. Jeśli jednak jest ich dużo, powinniśmy pomyśleć o zakupie programu do prowadzenia księgowości.

Kieruj się pierwszym wrażeniem

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji często natrafiamy na elementy, z których obsługą mamy problem. W nowoczesnych, intuicyjnie skonstruowanych programach dowiemy się wszystkiego czytając podpowiedzi ekranowe lub podręcznik załączony do produktu. Jeśli jednak nie jest on w stanie odpowiedzieć na nasze pytania warto, aby producent oferował pomoc online, czyli bezpłatny dostęp do konsultacji technicznych związanych z obsługą oprogramowania.

 

format1.ksiegowosc.280409.jpg
fot.: B.I.S FORMAT

Programy SAMozatrudnienie i Super Księga Podatkowa Biura Informatyki Stosowanej FORMAT zostały wyposażone w taki system podpowiedzi w formie chmurek z tekstem. Wskazówki te znacznie upraszczają pierwszą pracę na oprogramowaniu i krok po kroku wprowadzają użytkownika w coraz bardziej zaawansowane funkcje. Możliwość dostosowania programu do własnych potrzeb znacznie ułatwia użytkowanie, zaś nieużywane opcje – jeżeli nawet są obecne w programie, nie powinny przeszkadzać w rozwiązywaniu zadań pierwszoplanowych.

Aktualizacja na wagę złota

Intuicyjność to nie wszystko – znacznie ważniejsza w przypadku programów o charakterze finansowo – księgowym jest jego stała zgodność z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Każdy ewentualny błąd w rozliczeniach z urzędem skarbowym lub ZUS-em może skutkować poważnymi konsekwencjami, które najdotkliwiej odczują mali i średni przedsiębiorcy.

W tym kontekście warto kupować produkt u dużego producenta, obecnego na rynku od długiego czasu. Wtedy mamy pewność, że program spełnia warunki zapisane w ustawie o rachunkowości, dotyczące między innymi bezpieczeństwa danych i braku możliwości modyfikacji zapisów po zamknięciu miesiąca

Jeżeli korzystamy z profesjonalnego produktu, aktualizacje są w standardzie, jak w przypadku oprogramowania oferowanego przez Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT.

Przystosuj program do własnych potrzeb

W miarę rozwoju firmy może wystąpić potrzeba rozszerzenia funkcji. W tym kontekście najlepiej sprawdzają się programy modułowe, które wykorzystujemy wielowariantowo według uznania. W ten sposób możemy łatwo przejść ze skromnej, ograniczonej funkcjonalnie wersji z modułem księgowania, magazynu i sprzedaży do prawdziwego „kombajnu”, umożliwiającego pogłębioną analizę danych.

Jeśli oferowany program zawiera tylko podstawowe funkcje, natomiast inne np. płace, przelewy, czy środki trwałe należy dokupić oddzielnie, całkowity koszt może okazać się znacznie wyższy. Aby użytkownik nie był narażony na dodatkowe koszty programy SAMozatrudnienie i Super Księga Podatkowa zostały stworzone w myśl hasła „jeden program-komplet zagadnień”.

Aplikacje Biura Informatyki Stosowanej FORMAT posiadają także ważną funkcją profesjonalnych programów, jaką jest możliwość przyjmowania danych z obcych programów typu: magazyn, fakturowanie, produkcja, sprzedaż, obsługa klienta, itp., a także z innych programów księgowych.

Program księgowy usprawnia pracę, eliminuje żmudne i czasochłonne czynności, pozwala błyskawicznie uzyskać istotne informacje finansowe dotyczące działalności firmy. By służył nam przez lata, jego zakup musi być przemyślany i poprzedzony testami.

Producent: Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT

Super KSIĘGA PODATKOWA:
Cena wersji do samodzielnej obsługi firmy:  390,- zł netto
Cena wersji dla biura rachunkowego:  650,- zł netto
SAMozatrudnienie cena: 147 zł netto

Podobne artykuły