Artykuł Dodaj artykuł

Taxomatic – jak posługiwać się rewolucyjnym narzędziem?

W ciągu ostatnich lat powstało wiele programów do samodzielnego prowadzenia księgowości przez przedsiębiorców. Za absolutny hit uchodzi od niedawna nowość na tym rynku – program Taxomatic, dzięki któremu finansowe sprawy firmy nie będą stanowiły już problemu.

Taxomatic – jak posługiwać się rewolucyjnym narzędziem?W ciągu ostatnich lat powstało wiele programów do samodzielnego prowadzenia księgowości przez przedsiębiorców. Za absolutny hit uchodzi od niedawna nowość na tym rynku – program Taxomatic, dzięki któremu finansowe sprawy firmy nie będą stanowiły już problemu. W jak sposób jednak należy posługiwać się narzędziem, by wydobyć z niego wszystko, co najlepsze?

Przedsiębiorcy prowadzący księgowość samemu, we własnym zakresie i używający do tego programów komputerowych, często skarżą się na niejasność wielu funkcji, nieprzejrzysty interfejs aplikacji czy błędy wynikające z niedopracowania programów. Taxomatic takich problemów nie sprawi, ponieważ jego obsługa jest naprawdę prosta. Warto jednak – dla uporządkowania informacji – zapoznać się z najważniejszymi opcjami tego rewolucyjnego programu.

Oto, jak poruszać się po Taxomaticu:

Na początek – uzupełnij potrzebne dane!

Aby nasza księgowość była poukładana i pełna,warto zadbać o to, by wszelkie dane, które są potrzebne do jej prowadzenia, były czytelnie i rzetelnie wpisane. Posłużą nam do tego następujące kafelki:

 • Dane firmy – to jedna z najważniejszych tabelek do uzupełnienia. Jest ona przejrzysta i zawiera miejsca dla wszystkich istotnych informacji o naszej firmie. Dzięki uzupełnieniu pól takich jak NIP, Regon itp., możemy liczyć na autouzupełnianie faktur i dokumentów, które w przyszłości będziemy wystawiać.
 • Kontrahenci – warto zadbać o to, by nasi Klienci również posiadali swoją bazę danych w naszym programie. Zaoszczędzi nam to w przyszłości wiele czasu, który musielibyśmy poświęcić na szukanie informacji o firmie, dla której musimy wystawić fakturę.
 • Towary i usługi – jak wiadomo – wpisywanie jednej i tej samej usługi na kilkunastu fakturach może okazać się żmudne i męczące. Dzięki opcji, która pozwala na dodanie do naszej aplikacji towarów i usług, które wykonujemy, możemy liczyć na spore ułatwienia i oszczędność czasu.
 • Pracownicy – oczywistym jest, że naszą firmę tworzą ludzie, którzy w niej pracują. Dla nich również będziemy musieli tworzyć przeróżne dokumenty. Ich dane również są nam potrzebne do bezproblemowego prowadzenia księgowości. Dlatego właśnie warto posiadać elektroniczny spis wszystkich naszych pracowników i korzystać z niego w dowolnej chwili.

Taxomatic – jak posługiwać się rewolucyjnym narzędziem?

Działaj w pełni, czyli poznajemy opcje Taxomatic!

Kiedy już uzupełnimy wszelkie potrzebne nam dane podstawowe opisane w pierwszym punkcie, przychodzi czas na poznanie konkretnych opcji, jakie oferuje Taxomatic. Skupimy się więc na kafelkach ściśle powiązanych z prowadzeniem księgowości. A należą do nich:

 • Przychody i Wydatki – dzięki aktywnemu prowadzeniu spisu przychodów i wydatków firmy będziemy mieli zawsze pod kontrolą naszą sytuację finansową. Koniec z nieścisłościami, brakami i nierównościami w finansach, które na pewno były zmorą wielu przedsiębiorców. Opcja Przychody pozwala dodatkowo generować różnego rodzaju rachunki, paragony, a także faktury. Równie ważną i ciekawą opcją jest KPiR, a więc Księga Przychodów i Rozchodów, która zbierze dla nas informacje na temat kapitałów wpływających na konto firmy oraz wypływających z niego.
 • Deklaracje i JPK – każdy, kto prowadzi firmę, wie, jak wiele zachodu jest przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym i tworzeniu deklaracji podatkowych. Dzięki tej opcji można zlecić wygenerowanie potrzebnych dokumentów naszemu programowi. Proste, szybkie i przyjemne!
 • Kasa i bank – dzięki innowacyjnemu kafelkowi Kasa i bank możemy dodać raport kasowy lub wyciąg bankowy. Dzięki temu wszystkie potrzebne raporty będziemy mieli zawsze pod ręką. To idealna alternatywa dla przeładowanych tradycyjnych segregatorów, w których trudno było znaleźć coś w krótkim czasie.
 • Rejestry VAT – dzięki opcji przeglądania rejestrów oraz zakupów VAT będziemy zawsze odpowiednio poinformowani i nie zapomnimy o najważniejszych transakcjach minionego miesiąca.
Taxomatic – jak posługiwać się rewolucyjnym narzędziem?
Źródło: www.taxomatic.pl/o-programie

Zwróć uwagę na dodatkowe opcje Taxomatic!

Taxomatic, w odróżnieniu od wielu innych programów, oferuje swoim użytkownikom nie tylko standardowe opcje ułatwiające prowadzenie księgowości. Aplikacja daje sporo nowych możliwości, które okazują się być innowacyjne i niecodzienne. A oto one:

 • Magazyn – dzięki tej opcji możemy z wygodnego fotela we własnym domu prowadzić gospodarkę magazynową firmy. Ta ciekawa idea może być naprawdę pomocna przedsiębiorcom, dla których gospodarka magazynowa jest istotna.
 • Prognozowanie podatku – dzięki temu narzędziu możemy w sposób jasny i łatwy przewidzieć, jak wysokie będą nasze podatki. Tu liczą się liczby i twarda matematyka!
 • Skanowanie – bardzo duże ułatwienie w przechowywaniu uzyskanych faktur stanowi kafelek Skanowanie. Dzięki niemu możemy w szybki i prosty sposób uzyskać cyfrową wersję papierowej faktury, która otrzymamy. Na pewno docenimy tę możliwość.

Jeden program – a tak wiele możliwości. Taxomatic w swoim założeniu ma pomagać przedsiębiorcom w samodzielnym prowadzeniu księgowości. Założenie to jednak zostało znacznie rozbudowane poprzez zastosowanie dodatkowych opcji, o których mogą jedynie pomarzyć użytkownicy innych aplikacji.

Korzystanie z Taxomatic nie wymaga wielkiego wysiłku. Interfejs aplikacji jest przejrzysty i dostępny dla każdego. Atrakcyjna grafika, przemyślany układ strony oraz mnogość opcji – to właśnie definicja ideału programu do księgowania.

Podobne artykuły