Artykuł Dodaj artykuł

WAPRO Fakturka – fakturowanie bez trudu!

Wystawienie faktur nie musi być skomplikowane – teraz coraz więcej firm wybiera w tym celu specjalne oprogramowanie jak WAPRO Fakturka.

Wystawienie faktur nie musi być skomplikowane – teraz coraz więcej firm wybiera w tym celu specjalne oprogramowanie jak WAPRO Fakturka.

Faktura VAT jest podstawowym dokumentem sprzedażowym, który potwierdza zawarcie transakcji pomiędzy stronami. Jej wystawienie powoduje powstanie obowiązku podatkowego. Kiedyś wystawianie faktur następowało ręcznie na specjalnych blankietach – teraz przedsiębiorcy mogą wykorzystać do tego celu program do fakturowania na komputer.

WAPRO Fakturka – fakturowanie bez trudu!

 

Aktualnie do dyspozycji jest szeroka gama programów pozwalających na fakturowanie. Wielu początkujących przedsiębiorców zastanawia się zatem – jaki program do fakturowania będzie najlepszy? Czy wybrać ten darmowy, a może płatny? Jakie funkcje powinien posiadać?

Wśród wielu dostępnych na rynku programów fakturujących do dyspozycji jest także program WAPRO Fakturka oferowany przez jednego z czołowych dostawców oprogramowania w Polsce – firmę Asseco. Co warto o nim wiedzieć?

WAPRO Fakturka – prosty w obsłudze system fakturujący

Oprogramowanie WAPRO Fakturka zostało stworzone z myślą o tych przedsiębiorcach, którzy zajmują się prowadzeniem sprzedaży, ale nie prowadzą przy tym gospodarki magazynowej.

Program WAPRO Fakturka stanowi uproszczony system sprzedażowy, dzięki któremu możliwe jest nie tylko fakturowanie, ale także prowadzenie innych czynności – tworzenie kartotek, wydruków zestawień czy generowanie JPK.

Ograniczona funkcjonalność programu nie jest jednak jego minusem – spełnia ona jednocześnie potrzeby mniejszych firm, a przy tym pozwala na bardzo łatwą, intuicyjną obsługę bez konieczności czasochłonnej nauki.

Oprogramowanie WAPRO Fakturka może być także powiązane z innymi produktami wchodzącymi w skład systemu informatycznego WAPRO Asseco dedykowanego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Jakie funkcje oferuje oprogramowanie WAPRO Fakturka?

WAPRO Fakturka to program wspierający sprzedaż w mniejszych firmach, który może zaoferować swoim użytkownikom dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji.

Główną z funkcji prezentowanego programu jest wystawianie faktur, ale może on zaproponować także szereg innych rozwiązań ułatwiających prowadzenie działalności.

Za pomocą programu WAPRO Fakturka można wystawić:

 • faktury VAT
 • faktury VAT marża
 • faktury VAT krajowe w walucie
 • faktury ProForma
 • rachunki
 • paragony
 • korekty
 • przelewy bankowe
 • konfiguracje numeracji dokumentów

Warto przy tym zaznaczyć, że program WAPRO Fakturka umożliwia przygotowywanie zarówno faktur elektronicznych, jak również wydruk faktur.

Dodatkowo, program WAPRO Fakturka oferuje swoim użytkownikom dostęp do następujących funkcji:

 • kontrahenci – zakładanie kartoteki kontrahentów, zestawienie kontrahentów, kontrola zobowiązań i łatwe rozliczenia z klientami, intuicyjne wyszukiwanie danych, także przez definiowanie kolorystyki tabel
 • asortyment – definiowanie kategorii towarowych w firmie, a także sprzedaż towaru bez konieczności dodawania go do kartoteki
 • wydruki – przygotowywanie zestawień, eksportowanie wydruków do PDF, zaawansowana konfiguracja wydruków, druk nagłówków graficznych
 • urządzenia zewnętrzne – współpraca z drukarkami systemowymi oraz fiskalnymi

WAPRO Fakturka pozwala także na współpracę z innymi systemami, w tym między innymi z programem WAPRO Kaper, WAPRO Fakir. Możliwa jest także konwersja do programu WAPRO Mag oferującego także funkcję zarządzania magazynem.

Jak wdrożyć pogram do fakturowania WAPRO Fakturka w swojej firmie?

Instalacja oprogramowania WAPRO Fakturka jest naprawdę bardzo prosta – uproszczona architektura tego programu powoduje, że można zacząć korzystać z niego niemalże od razu, bez konieczności czasochłonnych i skomplikowanych wdrożeń.

Oprogramowanie WAPRO Fakturka i inne programy wchodzące w skład systemu WAPRO można zakupić między innymi od firmy ITCenter, która jest Złotym Partnerem Asseco. Specjaliści ITCenter zapewniają swoim klientom profesjonalne wsparcie informatyczne w prowadzeniu biznesu już od ponad 22 lat.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły