Artykuł Dodaj artykuł

Mobilna Księgowość

Powtarza się znany scenariusz: Okolice 20 dnia miesiąca, księgowość pracuje pełną parą, by wystawić wszystkie deklaracje. Niestety programy do prowadzenia księgowości dostępne na polskim rynku nie pozwalają na łączenie się z bazą danych poza murami firmy.

Logo VaricoPowtarza się znany scenariusz: Okolice 20 dnia miesiąca, księgowość pracuje pełną parą, by wystawić wszystkie deklaracje. Niestety programy do prowadzenia księgowości dostępne na polskim rynku nie pozwalają na łączenie się z bazą danych poza murami firmy.

Specjaliści z firmy Varico® przekonują, iż już niedługo nikt nie będzie musiał zostawać w biurze po godzinach.

Księgowość w sieci

Działy księgowości od dawna korzystają z możliwości, jakie oferują serwery i praca w sieci lokalnej. Program instalowany na serwerze gwarantuje większe bezpieczeństwo plików, poprzez zabezpieczenie danych przed wirusami i atakiem hakerów. Dodatkowo wszyscy użytkownicy mają możliwość pracy na tych samych danych, co eliminuje ryzyko tworzenia duplikatów i niespójnych zapisów.

Praca zdalna, ale bez Internetu

W nowej wersji programu KPiR®dla Windows EKSPERT udostępniliśmy nową opcję pozwalającą użytkownikom na pracę poza siedzibą firmy, bez konieczności korzystania z Internetu. Dane wprowadzone przez pracowników na innych stanowiskach komputerowych (zlokalizowanych np.: w domu, u klienta lub w innym oddziale biura) są później wczytywane do głównego programu w firmie. Innymi słowy, nowa funkcja pozwala na wczytanie w jednym programie KPiR® zainstalowanym np. na serwerze, wprowadzonych operacji gospodarczych w innych programach KPiR® np. w domu pracownika.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

W trakcie księgowania nie ma połączenia internetowego z serwerem, dlatego nie występuje ryzyko włamania i wykradzenia danych przez hakerów. Likwidujemy w ten sposób najpoważniejszą wadę innych rozwiązań, opartych na zdalnym połączeniu z serwerem. Plik z gotowymi księgowaniami jest wysyłany na serwer za pośrednictwem sieci lokalnej, bezpośrednio przez program pracownika.

W razie potrzeby istnieje możliwość przesyłania zabezpieczonych hasłem plików przez Internet np. emailem lub przeniesienia ich w bardziej tradycyjny sposób np. na płycie CD lub pendrive. Użytkownik, odbierający archiwum, będzie musiał samodzielnie wprowadzić dane do programu KPiR® zainstalowanego na serwerze.

Takie rozwiązanie zapewnia ogromną wygodę – pracownicy mogą księgować dokumenty w dowolnym miejscu, z zachowaniem surowych zasad dotyczących bezpieczeństwa. Mechanizm wczytywania danych gwarantuje, że w bazie nie pojawią się duplikaty informacji lub inne przekłamania.

Wszelkie informacje dotyczące sposobu instalacji lub konfiguracji programu uzyskają Państwo w Dziale Wdrożeń i Serwisu Oprogramowania firmy Varico®.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły