Artykuł Dodaj artykuł

Międzynarodowe uznanie dla programistów Varico

W roku 2003 Dyrektor Generalny Varico® Rafał Łożyński podjął strategiczną decyzję dotyczącą tego, iż Varico® będzie produkować aplikacje internetowe. Jednak współczesny rynek w obliczu rosnących wymagań klientów, w szczególności biznesowych, oczekuje od producentów wysokiej jakości, zaawansowanego technologicznie oprogramowania.

Logo VaricoInternet, Varico® i Seagull

W roku 2003 Dyrektor Generalny Varico® Rafał Łożyński podjął strategiczną decyzję dotyczącą tego, iż Varico® będzie produkować aplikacje internetowe. Jednak współczesny rynek w obliczu rosnących wymagań klientów, w szczególności biznesowych, oczekuje od producentów wysokiej jakości, zaawansowanego technologicznie oprogramowania. Dlatego też Varico® zdecydowało, iż będzie konstruować własne oprogramowanie na bazie jednego z najpopularniejszych na świecie frameworków PHP. Seagull to framework wzorowany na najlepszych praktykach i standardach programistycznych stale rozwijanych od 2001 roku. Pracuje nad nim na na zasadzie wzajemnej wymiany kodu, międzynarodowy zespół programistów pochodzących z Polski, Niemiec, Francji, Rumunii, Włoch, Słowenii, Portugalii, Tajwanu i wielu innych. Seagull jest projektem darmowym, dynamicznie rozwijanym i spełniającym oczekiwania w stosunku do dobrego frameworku.

- Jest to środowisko łatwe w rozwoju i elastyczne – mówi Krzysztof Czerwiński - Kierownik Działu Rozwoju Oprogramowania - dlatego też Varico® mogło stworzyć zaawansowaną i zintegrowaną platformę INFInet System, który łączy w sobie CRM, CME, E-sklep oraz system E-learningowy.

Varico PHP Team

Seagull jest jedynie środowiskiem programowania, podstawą pod dalszą rozbudowę systemu. Varico® pracując nad rozwojem zaawansowanych opcji w programie CRM-Beneficium, potrzebowało dalszego i intensywnego rozwoju opcji przygotowanych już w frameworku Seagull. Oczekiwań programistów Varico® z pewnością nie spełniał komponent odpowiedzialny za zarządzanie prezentacją danych zawartych w programach zbudowanych na bazie Seagulla. Dlatego Varico® PHP Team w składzie mgr inż. Krzysztof Kempiński, mgr inż. Robert Borkowski, mgr inż. Daniel Korsak podjęli się ambitnego zadania znacznego rozwoju jednej z kluczowych opcji w programie ułatwiającej przeglądanie, prezentacje danych i zarządzanie nimi przez: sortowanie, filtrowanie, wyszukiwanie, stronicowanie itd.

W połowie roku 2005 rozpoczął się okres intensywnych prac projektowych, a twórca projektu Seagull, Demian Turner (pomysłodawca) określili szereg wymagań jakie musiał spełnić projekt, by mógł stać się integralną częścią tego powszechnie uznanego w świecie frameworku. Przeszło rok rozwijając również inne moduły naszego oprogramowania jak CRM, CMS, E-sklep, programiści PHP intensywnie pracowali nad komponentem DataGrid, konsultując prace z głównymi konstruktorami Seagulla. Po długim czasie intensywnych prac projektowych oraz testach, Varico® zaprezentowało twórcą Seagulla wynik prac, oferując chęć udostępnienia naszego komponentu użytkownikom i programistom na całym świecie. Ciężka praca opłaciła się: na stronie głównej projektu Seagull, w najnowszych wiadomościach można znaleźć informacje o nowym Varico® DataGrid, który stał się integralną częścią tego słynnego na całum świecie frameworka Seagull. Programiści Varico® mogą czuć się dumni gdyż sam Demian Turner napisał:

"'Kapelusze z głów' przed Krzysztofem Kempińskim i programistami Varico, za ich prace nad komponentem DataGrid, teraz zintegrowanym z najnowszą dystrybuowaną wersją Seagulla. Dzięki chłopaki, świetna robota."

"Wynikiem wielomiesięcznych prac jest umieszczenie jako części składowej frameworka Seagull, naszego modułu - DataGrid. Główny twórca tego projektu - Demian Turner, stwierdził, iż nasz moduł jest na tyle dobry i spełnia wszystkie wymagania, że może stać się częścią Seagulla. Pozwoli to innym jego użytkownikom wykorzystywać nasz moduł w swoich zastosowaniach a także prowadzić dalszy jego rozwój. Są powody do dumy, gdyż, droga do tego sukcesu była długa. Dyskutowaliśmy z twórcami Seagulla i wymienialiśmy uwagi - aż w końcu się udało. Cieszy nas to wydarzenie, gdyż mogliśmy się przyczynić do rozwoju narzędzia na którym pracujemy, udostępnić to narzędzie innym oraz zdobyć uznanie warsztatowe twórców Seagulla."

Varico DataGrid

Varico DataGrid to rozbudowane narzędzie służące do konstruowania list. Bardzo upraszcza on pracę programistom, a dla użytkowników jest przyjaznym mechanizmem, za którego pomocą mogą realizować różne operacje na listach, od sortowania i wyszukiwania, po drukowanie oraz eksport do Excela i Worda.

Praca naszych programistów to znaczący wkład w rozwój tego międzynarodowego przedsięwzięcia jakim jest Seagull i rozwiązanie jakiego nie powstydziłyby się nawet programy klasy światowej, np słynny SugarCRM.

Varico DataGrid umożliwia:

• wybór opcji prezentacji danych - ilość rekordów na stronie
• sortowanie
• filtrowanie danych
• opcja schowka
• zaznaczanie i odznaczanie wybranych tabel
• możliwość eksportu danych do programu Excel czy Word

Jeszcze więcej sukcesów

To nie koniec twórczych prac Varico® PHP Team, chcemy stale wykorzystywać niemałe umiejętności naszych programistów stale pracując nad rozwojem aplikacji internetowych i systemu CRM. Dział Rozwoju Oprogramowania ma już plany rozszerzenia możliwości frameworka Seagull poprzez dodanie modułu statystyk wykorzystywanych w naszym sklepie internetowym oraz wprowadzenia niektórych zmian w e-sklepie. Silne zaangażowanie w wspólną międzynarodową prace nad rozwojem frameworku Seagull, to nie tylko czynne podziękowanie jego twórcom za możliwość jego wykorzystania, ale pokaz umiejętności naszych programistów i wyraz ambicji całego zespołu Varico®. Jesteśmy przekonani, iż nasze oprogramowanie, zaawansowane technologicznie i kreatywnie rozwijane, odniesie zasłużony sukces rynkowy.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły