Artykuł Dodaj artykuł

Jak sprostać wymaganiom klientów – czyli niezawodne biuro rachunkowe

Kiedy konkurencja staje się coraz większa, a klienci coraz bardziej wymagający, utrzymanie się na rynku biur rachunkowych to nie lada wyzwanie.   

Logo SaldeoSMART

Kiedy konkurencja staje się coraz większa, a klienci coraz bardziej wymagający, utrzymanie się na rynku biur rachunkowych to nie lada wyzwanie.

Jeśli więc i Ty chcesz mieć opinię niezawodnego i nowoczesnego księgowego, musisz odpowiedzieć sobie na następujące pytanie: czego potrzebują Twoi klienci?

Szybki kontakt z biurem rachunkowym

Sprawna komunikacja między przedsiębiorcą a biurem rachunkowym to podstawa, która najczęściej przesądza o ich owocnej współpracy. Utrudniony kontakt lub jego całkowity brak sprawiają, że klienci często rezygnują z usług biura rachunkowego, z którym trudno się porozumieć. Niekiedy jedyną formę kontaktu stanowi e-mail, co znacznie wydłuża czas oczekiwania na odpowiedź. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest wprowadzenie platformy do komunikowania się, która miałaby jednocześnie dostęp online do informacji o rozliczeniu księgowym, program do fakturowania i elektroniczne archiwum dokumentów.

Sprawny obieg dokumentów

To, w jaki sposób klienci dostarczają dokumenty do biura rachunkowego, jest niezwykle istotne. Podróż z dokumentacją na drugi koniec miasta może być uciążliwa, a przede wszystkim czasochłonna. Dlatego też warto wdrożyć rozwiązania, które ułatwiłyby życie Twoim klientom. Możemy zaoferować do nich dojazd i odbiór dokumentów, tak aby nie musieli fatygować się do nas osobiście. Jednakże gdy nie mamy takiej możliwości, dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie elektronicznego obiegu dokumentów między klientem a biurem. Dzięki temu możemy zbudować elektroniczne archiwum, do którego wszelka dokumentacja będzie wprowadzana za pomocą skanów i dostępna 24 h na dobę, zarówno z poziomu firmy, jak i biura rachunkowego. Sprawi to, że wszelkie procesy związane z dostarczaniem dokumentacji i jej przepływem będą maksymalnie przyspieszone i zautomatyzowane. Klient zarówno szybko przekaże do biura swoje dokumenty, jak i otrzyma od niego informację zwrotną o ich przyjęciu. Z pomocą elektronicznego obiegu dokumentów będziemy mogli usprawnić proces wzajemnej wymiany dokumentacji i sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

Dodatkowe usługi

Oprócz klasycznych usług, jakie oferuje większość biur rachunkowych, w odpowiedzi na potrzeby klienta warto wdrożyć coś „ekstra”. Może to być już wcześniej wspomniane archiwum elektroniczne czy program do fakturowania online umożliwiający wystawianie faktur bez względu na czas i miejsce. Jednakże klienci stają się coraz bardziej wymagający, a ich potrzeby się zmieniają. Dlatego też powinni mieć oni stały dostęp do wszelkich analiz kosztowych swojej firmy, raportów oraz zestawień zysków i strat, które mogliby szybko wygenerować, np. w pliku Excel. Warto również zadbać o bezpieczeństwo danych klienta i zaoferować mu możliwość tworzenia ich kopii zapasowej. Co więcej, jeśli zaistnieje taka potrzeba, możemy rozszerzyć także ofertę naszego biura o rachunkowość online. Dzięki temu dokonywanie rozliczeń będzie szybsze niż kiedykolwiek.

Kompleksowa obsługa

Każdy klient oczekuje indywidualnego podejścia. Korzystając z usług biura rachunkowego, powinien mieć poczucie, że został profesjonalne obsłużony, a informacje, o które prosił, są zrozumiałe i wyczerpujące. Aby zapewnić satysfakcję swoim klientom, należy na bieżąco umożliwiać im dostęp do informacji na temat stanu ich ksiąg rachunkowych oraz wprowadzać nowoczesne rozwiązania i dodatkowe usługi. Biuro rachunkowe powinno zawsze służyć pomocą w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości ze strony klienta i udzielać mu niezbędnych porad podatkowych oraz wykazywać się szeroką wiedzą na temat poprawnego księgowania każdego rodzaju transakcji. W związku z tym warto rozważyć wdrożenie aplikacji w pełni integralnej z większością programów księgowych, jaką jest SaldeoSMART. Dzięki temu Twoje biuro rachunkowe będzie w stanie zaoferować klientom coś więcej niż tylko tradycyjną księgowość.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.