Artykuł Dodaj artykuł

SaldeoSMART odczytuje pozycje towarowe z faktur

Internetowa platforma księgowa SaldeoSMART została wzbogacona o moduł umożliwiający odczytywanie z dokumentów zakupu i sprzedaży poszczególnych pozycji towarowych.   

Logo SaldeoSMART

Internetowa platforma księgowa SaldeoSMART została wzbogacona o moduł umożliwiający odczytywanie z dokumentów zakupu i sprzedaży poszczególnych pozycji towarowych. 

SaldeoSMART usprawnia i unowocześnia pracę osób zajmujących się księgowością w firmach i biurach rachunkowych, pozwalając im na skanowanie faktur i automatycznie wykrywając na skanach dane niezbędne do ich zaksięgowania. System dedykowany dla firm umożliwia też nowoczesny obieg dokumentów, który odbywa się w 100% wirtualnie, bez udziału papierowych faktur.

Podstawą innowacyjności SaldeoSMART jest jednak Odczytywanie Dokumentów, czyli oparty o technologię OCR moduł odczytujący z niezwykle wysoką, sięgającą 99%, skutecznością dane z zeskanowanych faktur. Teraz możliwości systemu poszerzyły się – z faktur mogą być również wychwycone poszczególne pozycje towarowe, co pomoże jeszcze bardziej poprawić komfort pracy działów księgowości w firmach.

- Wprowadzona aktualizacja przyda się w pierwszej kolejności tym firmom, które ręcznie wprowadzają informacje o zakupionych towarach z faktur do programów magazynowych, księgowych, zakupowych i ERP. Zautomatyzowane odczytywanie pozycji z faktur da im ogromną oszczędność czasu przy prowadzeniu stanów magazynowych. Co więcej, zapewniamy użytkownikom naszego systemu opcję analizy zawartości faktur. Mamy nadzieję, że możliwość tworzenia zestawień dotyczących rodzaju i struktury dokonywanych zakupów ułatwi firmom lepsze planowanie – mówi Krzysztof Wojtas, architekt systemu SaldeoSMART.

Kolejną korzyścią, jaką przyniesie księgowym w firmach najnowsza wersja SaldeoSMART, jest kompleksowe wyszukiwanie dokumentów, które może być przeprowadzone nie tylko po numerze faktury czy nazwie kontrahenta, ale także po słowach zawartych w pozycjach towarowych.

Funkcjonalność odczytywania pozycji towarowych z faktur może mieć też kluczowe znaczenie w przypadku, gdyby Ministerstwo Finansów zadecydowało o przywróceniu początkowych założeń Jednolitego Pliku Kontrolnego. Pierwotnie planowano nałożenie na przedsiębiorców obowiązku przesyłania w formacie JPK danych z faktur VAT dokumentujących zakup, lecz Ministerstwo wycofało się z tego pomysłu.

SaldeoSMART to system dla biur księgowych, a także dla firm, które mają własny dział księgowości. Oprogramowanie jest aktualizowane w miarę zmian zachodzących w prawie oraz rozwijane o nowe funkcjonalności na podstawie informacji zwrotnych od użytkowników. Za stworzenie i rozwój systemu odpowiada krakowska spółka BrainSHARE IT, która łączy wiedzę o nowoczesnej księgowości z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu oprogramowania.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.