Artykuł Dodaj artykuł

Księgowi są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb technologicznych. SaldeoSMART podsumowuje 6 lat działalności

Mija 6 lat od uruchomienia SaldeoSMART, aplikacji służącej do wspierania pracy księgowych. Inteligentny system OCR odczytujący m.in. faktury kosztowe, elektroniczny obieg dokumentów czy niemal całkowita likwidacja papierologii to tylko nieliczne z innowacji, których oczekiwał rynek i które usprawniły kontakt między przedstawicielami biznesu a księgowymi.

SaldeoSMART logo

Mija 6 lat od uruchomienia SaldeoSMART, aplikacji służącej do wspierania pracy księgowych. Inteligentny system OCR odczytujący m.in. faktury kosztowe, elektroniczny obieg dokumentów czy niemal całkowita likwidacja papierologii to tylko nieliczne z innowacji, których oczekiwał rynek i które usprawniły kontakt między przedstawicielami biznesu a księgowymi. BrainSHARE IT, producent oprogramowania, zapewnia, że branża nowoczesnej księgowości zmieni się jeszcze bardziej.

Polskie firmy coraz częściej wykorzystują potencjał, jaki niesie ze sobą wyeliminowanie przestarzałych procedur na rzecz zaawansowanych technologicznie systemów. Jeszcze 6 lat temu środowisko biznesowe niechętnie podchodziło do wdrażania innowacyjnych rozwiązań – obecnie z aplikacji SaldeoSMART korzysta ponad 30 tysięcy podmiotów .

- W ciągu tych 6 lat nasza firma osiągnęła wiele kamieni milowych, z których najważniejsze to stworzenie systemu OCR automatycznie odczytującego dokumenty oraz rozbudowanej Sieci Partnerskiej. Obecnie współpracujemy z ponad setką firm partnerskich zlokalizowanych w całej Polsce. Nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego bez nieustannego monitorowania potrzeb rynku: trendy w biznesie zmieniają się równie szybko jak polskie prawo podatkowe, dlatego też nauczyliśmy się trzymać rękę na pulsie i oferować produkt rozwiązujący realne problemy tak przedsiębiorców, jak i księgowych – mówi Edyta Wojtas, CEO i analityk biznesowy w SaldeoSMART.

Mimo rosnącego w siłę trendu rozwiązań chmurowych, zespół SaldeoSMART ma na koncie również kilkadziesiąt instalacji swojego rozwiązania w wersji lokalnej, z której korzystają większe przedsiębiorstwa preferujące pracę na własnych serwerach.

Step by step

Twórcy aplikacji podkreślają, że system powstał przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby rynku, któremu coraz bardziej przeszkadzał brak dobrze zintegrowanych, a jednocześnie prostych w obsłudze rozwiązań, automatyzujących pracę działów księgowości. Warto podkreślić, że firma od początku korzystała wyłącznie z własnych środków, a swojego pierwszego inwestora pozyskała dopiero jako stabilny, rynkowy gracz, który otrzymane środki przeznaczył na ulepszanie już wcześniej wprowadzonych do sprzedaży rozwiązań.

- Nasze pierwsze biuro mieściło się w Zabierzowie, gdzie zdobyliśmy pierwszego klienta SaldeoSMART. Właściciel jednego z podkrakowskich biur poszukiwał programu, który umożliwi mu udostępnienie klientom programu do wystawiania faktur online i ich import w jego programie księgowym - Comarch Klasyka. Program nazwaliśmy „BS.Faktury”, jednak decydując się na sprzedaż postanowiliśmy zmienić nazwę – wspomina Krzysztof Wojtas, CEO i architekt systemu SaldeoSMART - Zrobiliśmy tzw. burzę mózgów, spisywaliśmy wszystkie pomysły, które wpadły nam do głowy aż jedno z nas zaproponowało „Saldo”. I tak, dodając w środku „e” nawiązujące do elektronicznego wymiaru naszego produktu, powstało Saldeo. Co ciekawe, „Saldeo” zostało połączone ze „SMART” dopiero wtedy, kiedy wchodziliśmy na rynek z funkcją OCR, która była wówczas prawdziwą innowacją.

Obecnie w skład zespołu SaldeoSMART wchodzi ponad 20 specjalistów – niemal trzykrotnie więcej niż na początku działalności. Co więcej, w tym roku BrainSHARE IT uruchomił pozamiejscowy oddział firmy w Gdańsku, dzięki czemu przedsiębiorstwo bez problemu obsługuje kontrahentów z każdego regionu Polski.

Plany SaldeoSMART na przyszłość

Aplikacja SaldeoSMART w ciągu zaledwie 6 lat stała się jednym z wiodących systemów wspierających pracę księgowych. W tym czasie rozwinęła się nie tylko jej funkcjonalność, ale także mechanizmy produkcji. Architekci rozwiązania zrezygnowali z ręcznego testowania – poprawność aktualizacji sprawdzają testy automatyczne, które symulują pracę użytkownika. Przykładowo, potrafią w 26 sekund wystawić fakturę-proformę, 2 faktury zaliczkowe i fakturę VAT. Jedną z największych zmian, jaka czeka użytkowników SaldeoSMART, będzie zmiana interfejsu oprogramowania.

- Będziemy także kontynuować działania mające na celu rozbudowanie Sieci Partnerskiej oraz utrzymywanie najwyższego poziomu jakości odczytywanych dokumentów i zadowolenia klientów. Pomysłów na rozwój nam nie brakuje, a to wszystko dzięki naszym klientom, którzy są bardzo zaangażowani w ulepszanie produktu. Takie wsparcie jest nieocenione i pokazuje nam, że tworzymy rozwiązanie, którego potrzebuje polski biznes – podsumowuje Edyta Wojtas.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły