Artykuł Dodaj artykuł

7 sposobów na to, by ludzie wybierali Twoje biuro rachunkowe

Każdego miesiąca przybywa w Polsce biur rachunkowych, ale równocześnie otwiera się też coraz więcej nowych firm. 

Logo SaldeoSMART

Każdego miesiąca przybywa w Polsce biur rachunkowych, ale równocześnie otwiera się też coraz więcej nowych firm. To właśnie one powinny być odbiorcami działań promocyjnych prowadzonych przez księgowych. Jak wobec tego dotrzeć do tych podmiotów, które nie korzystają z obsługi księgowej lub dopiero wchodzą na rynek?

Dlaczego warto spróbować dotrzeć przede wszystkim do świeżo upieczonych przedsiębiorców? Odpowiedź jest prosta. Rzadko zdarza się, by firma, która działa od lat, zdecydowała się na zmianę obsługującego ją biura. Wysiłek włożony w pozyskanie klientów z grona przedsiębiorstw z długą historią działalności może zatem nie przynieść spodziewanych efektów.

Daj się znaleźć

Biuro ma dużą szansę przyciągnąć do siebie klientów atrakcyjną lokalizacją. Co trzeba zrobić, by pozyskać lokalnych biznesmenów? Dać się znaleźć! Każdy przedsiębiorca chce mieć blisko do swojej księgowej i chętnie wybierze biuro zlokalizowane w pobliżu swojego domu lub miejsca pracy. Tablica reklamowa lub szyld z pewnością pomogą w zwróceniu uwagi przechodniów i okolicznych mieszkańców. Oklejony w barwy firmowe samochód to kolejny, niezwykle skuteczny nośnik reklamowy.

Czarno na białym

Pracownicy biura rachunkowego są jego przedstawicielami również poza murami siedziby firmy. Każdy księgowy powinien posiadać spersonalizowane wizytówki. Nie zaszkodzi też, jeśli będzie nosił przy sobie kilka firmowych ulotek. Całości dopełnią opatrzone firmowym logo gadżety, takie jak długopisy, notatniki, papier firmowy czy teczki, które należy rozdawać obecnym klientom – sprawiają bardzo profesjonalne wrażenie i pomogą w wykreowaniu dobrego wizerunku biura.

Z ust do ust

Nie zapominajmy o niezwykle skutecznej, tradycyjnej formie pozyskiwania klientów. Nie ma bowiem lepszego sposobu na reklamę niż marketing szeptany. Polecenie od zadowolonego klienta to najbardziej wartościowa i darmowa reklama. Pamiętajmy, by dziękować za rekomendowanie naszych usług. Nie bójmy się też o to prosić!

Biuro w sieci

W dzisiejszych czasach żadne biuro rachunkowe nie może zapominać o obecności w Internecie. To właśnie w sieci wszyscy rozpoczynamy poszukiwania towarów i usług – tak jest najszybciej i najłatwiej.

Z tego powodu każde biuro rachunkowe powinno zainwestować w przejrzystą, nowoczesną stronę internetową. Witryna musi być także responsywna, czyli powinna wyświetlać się prawidłowo na urządzeniach o różnych przekątnych ekranu – od laptopów, przez tablety, na smartfonach kończąc. Strona musi zawierać przede wszystkim aktualne dane kontaktowe, godziny otwarcia, wskazówki dojazdu i opis zakresu usług. Można pokusić się także o zaprezentowanie sylwetek pracowników i opisanie ich kompetencji. W zbudowaniu wiarygodnego wizerunku pomoże opis historii firmy i informacje o posiadanych certyfikatach. Warto także poprosić dotychczasowych klientów o referencje lub chociaż zgodę na umieszczenie ich logotypów w dziale “Nas klienci”.

 

Pozycja w wyszukiwarce

Gdy biuro posiada już swoją stronę WWW, można pójść o krok dalej. W zdobyciu potencjalnych klientów pomoże reklama w wyszukiwarkach internetowych. Wystarczy kilka kliknięć, by sprawdzić, jak intensywnie reklamują się w Google konkurencyjne podmioty z branży finansowo-księgowej. Wpisanie hasła takiego jak “biuro rachunkowe Warszawa” pokazuje nam w pierwszej kolejności reklamy, a dalej najlepiej wypozycjonowane firmy. Nie dzieje się to samoistnie – po pomoc w pozycjonowaniu należy się udać do agencji SEO, która zatrudnia specjalistów posiadających wiedzę o tym, jak zaistnieć na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google. Agencje mogą nam też doradzić w wykupieniu skutecznych reklam – nie jest to bowiem takie proste. Możliwości precyzyjnego kierowania linków sponsorowanych i bannerów są dziś naprawdę zaawansowane i niezwykle precyzyjne. Dzięki odpowiednim ustawieniom reklama może wyświetlić się osobom zamieszkałym np. w danej dzielnicy, które wpisały w wyszukiwarkę tak ogólne hasło jak “dobra księgowa”.

Włączaj się w dyskusje

Bardzo ciekawym sposobem na dotarcie do klientów w Internecie jest tzw. social media listening, czyli wyszukiwanie dyskusji, w których pojawia się określona fraza, dajmy na to „szukam sprawdzonej księgowej”. Jak do nich dotrzeć? Można w tym celu wykorzystać narzędzia do monitoringu Internetu, które pozwalają na włączanie się w dyskusje na forach i w mediach społecznościowych. Tę formę zdobywania klientów wykorzystują obecnie najbardziej liczące się marki i zdecydowanie warto się taką możliwością zainteresować. Każda z platform do monitoringu daje możliwość utworzenia konta testowego i wypróbowania skuteczności tej usługi.

Wyróżnij się

Warto też dać swoim klientom coś więcej, niż oferuje konkurencja – nowocześni przedsiębiorcy z pewnością docenią biuro idące z duchem czasu i posiadające nowoczesne oprogramowanie finansowo-księgowe, które umożliwia w pełni zdalną współpracę. Takie narzędzia to również szansa dla biura na obsługę firm z całej Polski.

Pokaż klientom, w jaki sposób, dzięki współpracy z Twoim biurem, będą mogli zaoszczędzić czas. Kurier, który odbiera od klienta faktury, to świetne udogodnienie, pozwalające uwolnić zabieganego biznesmena od dodatkowego obowiązku. By jednak całkowicie wyeliminować konieczność dowożenia do biura zapomnianych lub opóźnionych rachunków, warto zupełnie zmienić podejście do sposobu przekazywania dokumentów.

Wybaw klienta od obowiązku drukowania wszystkich faktur, jakie dostaje w e-mailach w formacie PDF. Jak? Przecież może wysyłać pliki od razu do Twojego biura. Ty, za pomocą aplikacji OCR, odczytasz z nich dane i zajmiesz się księgowaniem.

- Aplikacja do OCR faktur przyda się również do ewidencji papierowych dokumentów. Po zeskanowaniu i odczytaniu kluczowych treści trafią one do elektronicznego archiwum dokumentów. Takie archiwum stanowi dodatkowe zabezpieczenie interesów przedsiębiorcy, ale jest też w pełni funkcjonalnym narzędziem, pozwalającym na szybkie wyszukiwanie danych z potrzebnych faktur. Klienci, którym dasz dostęp do archiwum, z pewnością ucieszą się z tego, że biuro dba o ich wygodę – tłumaczy Edyta Piekarska, analityk biznesowy w SaldeoSMART.

To tylko kilka przykładów udogodnień, jakie możesz sprezentować swoim klientom, przy okazji usprawniając własną pracę. Każdy właściciel biura rachunkowego musi dziś zadbać o marketing i jak najlepsze opinie o swojej działalności. Biuro o ciekawej, wychodzącej naprzeciw potrzebom klientów ofercie, które wzmocni swój nowoczesny wizerunek odpowiednimi formami promocji, z pewnością wyróżni się na tle konkurencji z branży.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.