Artykuł Dodaj artykuł

Jak zdobyć klientów i wyróżnić się na rynku usług księgowych?

Pozyskanie firm do prowadzenia księgowości to tworzenie relacji biznesowych i wymierne zyski dla biura rachunkowego. Na rynku usług księgowych konkurencja jest coraz większa i dlatego coraz trudniej zdobyć nowych oraz utrzymać wcześniej pozyskanych klientów. Co zatem należy robić? Na pewno trzeba postawić na widoczność i konkurencyjność.

Jak zdobyć klientów i wyróżnić się na rynku usług księgowych?

Pozyskanie firm do prowadzenia księgowości to tworzenie relacji biznesowych i wymierne zyski dla biura rachunkowego. Na rynku usług księgowych konkurencja jest coraz większa i dlatego coraz trudniej zdobyć nowych oraz utrzymać wcześniej pozyskanych klientów. Co zatem należy robić? Na pewno trzeba postawić na widoczność i konkurencyjność.

Według rejestru CEIDG w naszym kraju jest ponad 2,48 mln aktywnych firm i wiele z nich potrzebuje zewnętrznej obsługi księgowej. Zdawałoby się, że potencjalnych klientów dla biur rachunkowych nie brakuje, a usługi księgowe nie potrzebują reklamy. Niestety, to zdecydowanie błędne myślenie.

W Polsce działa ponad 40 tys. biur rachunkowych i liczba ta stale rośnie. Jak w takim gąszczu wybić się i sprawić, aby Twoje biuro było widoczne? Zacznijmy od pokazania go w środowisku lokalnym i w internecie.

Zareklamuj biuro i jego ofertę, bo przecież potencjalny klient musi Twoje biuro znaleźć i uzyskać informację, jakie usługi księgowe oferujesz. Reklamowanie usług księgowych to budowanie społeczności wokół marki biura rachunkowego. Reklama ta nie należy do łatwych, ale jest bardzo ważna, zwłaszcza teraz, gdy konkurencja jest tak duża. Odpowiednie zaprezentowanie biura będzie wyróżniało je na rynku na równi z profesjonalizmem, specjalizacją usług i rzetelnością zatrudnionych w nim księgowych.

Internet i media społecznościowe są obecnie dobrym i skutecznym kanałem reklamowym. Warto, aby biuro zaistniało w sieci, dlatego w swojej kampanii reklamowej uwzględnij profesjonalnie opracowaną stronę internetową biura. Dobrze, gdy do tego dołączysz profil na Facebooku, czy LinkedIn oraz reklamę w Google i na FB. Pamiętaj jednak, aby strona była systematycznie aktualizowana, a konta w mediach społecznościowych - aktywne. Dobrym rozwiązaniem jest doradztwo i edukacja klientów, które możesz prowadzić w blogu na swojej stronie. Klienci to lubią, bo w prowadzonym biznesie odczuwają wsparcie i opiekę specjalistów.

Dotrzyj do klientów ze swoją ofertą i jej aktualizacją poprzez e-mail marketing. Ciekawie opracowany newsletter biura rachunkowego, który dodasz do wiadomości e-mail, będzie doskonałą formą prezentowania nowości w ofercie i miejscem, gdzie możesz wspierać ekspercko swoich klientów.

W swojej ofercie biuro rachunkowe powinno uwzględnić oczekiwania obecnych i potencjalnych klientów.

Czego oczekują klienci?

Przede wszystkim nowoczesności, czyli dostosowania się do nowych trendów i włączenia do ich obsługi zaawansowanych rozwiązań technologicznych z obsługą zdalną.

Dla potencjalnych i obecnych klientów ważne jest, aby ich biuro rachunkowe:

  • umożliwiało elektroniczny obieg dokumentów i przekazywanie ich przez Internet,
  • tworzyło w systemie repozytoria dokumentów i zapewniało do nich nieograniczony dostęp,
  • zapewniało wgląd do aktualnych i archiwalnych rozliczeń,
  • przesyłało powiadomienia o terminach i opłatach,
  • proponowało różne formy współpracy i komunikacji, ale przede wszystkim takie, które je usprawniają,
  • przygotowywało i przesyłało różne zestawienia potrzebne do analiz bieżącej sytuacji finansowej firmy,
  • umożliwiało wystawianie i przesyłanie faktur online,
  • zapewniało wysoki poziom wsparcia merytorycznego i prawnego.

Obecni i przyszli odbiorcy usług księgowych to najczęściej klienci 3.0. Ich oczekiwania są coraz większe, bo rosną wprost proporcjonalnie do rozwoju technologii i zmian w naszym codziennym życiu. Sprostanie tym oczekiwaniom możliwe jest dzięki odpowiednio przygotowanej ofercie oraz po wprowadzeniu systemu wspomagającego pracę biura i obsługę klientów.

Jak wyróżnić biuro ofertą usług

Biura rachunkowe oferują szeroki katalog usług, w których większość to usługi podstawowe. Kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się na tle konkurencji. Takim wyróżnikiem będzie nowoczesność i działanie zgodne z aktualnymi trendami. Klienci na pewno docenią ofertę biura wspieranego innowacyjnym systemem informatycznym, umożliwiającym współpracę zdalną, całodobowy i nieograniczony dostęp do danych oraz szybką komunikację.

Platforma z nowoczesnym systemem informatycznym to również korzyści dla biura, bo oprócz usprawnienia pracy, taki system stwarza możliwość obsługi klientów z różnych miejsc w kraju. W ten sposób znikają utrudnienia i ograniczenia lokalizacyjne, a biuro z lokalnego staje się ogólnopolskie.

Czy Twoje biuro rachunkowe korzysta z systemowego oprogramowania, usprawniającego współpracę i komunikację z klientami? Jeżeli nie - to czas na zmiany i wyróżnienie swojej oferty. Bądź zawsze o krok przed konkurencją.

Odpowiedni partner to podstawa

Do opracowania nowoczesnego systemu wspierającego obsługę klientów potrzeba specjalistów IT. Optymalnych rozwiązań dostarczy Ci system KonektoSmart. Korzystając z niego, masz gwarancję, że oprogramowanie zostało przygotowane zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. KonektoSmart opracowano we współpracy ze specjalistami w zakresie księgowości, dlatego jest on zgodny z aktualnymi przepisami. System jest również na bieżąco aktualizowany.

Z systemem KonektoSmart stworzysz nowoczesne biuro rachunkowe, zadbasz o wysoki poziom świadczonych usług księgowych i tym samym wyróżnisz się na rynku.

“Chciałem zmieniać świadomość naszych klientów i pokazać im, że biuro rachunkowe może być nowoczesne i rozwojowe. Szukaliśmy więc odpowiednich rozwiązań informatycznych. Mieliśmy pomysł na to, czym się wyróżniać, jak ma wyglądać nasza oferta oraz jak to zrobić, ale nie jesteśmy firmą informatyczną. I wtedy właśnie zaczęła się nasza przygoda z KonektoSmart. Znaleźliśmy partnera, który urzeczywistnił nasze pomysły” - podkreśla Paweł Czoska, właściciel biura rachunkowego Sawo.

Jak zdobyć klientów i wyróżnić się na rynku usług księgowych?

Narzędzia systemowe pozwolą Ci na pozyskanie kolejnych klientów i sprawią, że przedsiębiorcy, którzy już współpracują z Twoim biurem, będą zawsze zadowoleni, a rekomendacja to ogromna siła w zmaganiach z konkurencją.

Poznaj wszystkie możliwości systemu na stronie https://konektosmart.pl. Dodatkowo sprawdzisz je, rejestrując się i testując system za darmo przez 2 miesiące!

Podobne artykuły