Wynik wyszukiwania

 
„Tylko wiedza nas uratuje”. Posiadanie odpowiedniej wiedzy na temat finansów osobistych sposobem na przetrwanie recesji zdjęcie

„Tylko wiedza nas uratuje”. Posiadanie odpowiedniej wiedzy na temat finansów osobistych sposobem na przetrwanie recesji

Unikanie sięgania po szybkie (i drogie!) pożyczki. Robienie zakupów w dyskontach. Oszczędzanie na „czarną godzinę”.

Czytaj więcej

 

Prosta Spółka Akcyjna już w lipcu. Innowacja czy dublowanie prawa?

Prosta Spółka Akcyjna według Ministerstwa Rozwoju, które promuje nową formę spółki kapitałowej, to rozwiązanie dające dodatkowe narzędzie do ręki innowacyjnym przedsiębiorcom. Eksperci mają jednak wątpliwości i wskazują, że nowych rozwiązań w PSA jest jak na lekarstwo. 

Czytaj więcej

 
Podatki, o których mogłeś nie słyszeć, czyli jak nie narobić sobie długów w fiskusie przez swoją niewiedzę zdjęcie

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć, czyli jak nie narobić sobie długów w fiskusie przez swoją niewiedzę

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką?

Czytaj więcej

 

Czy musisz płacić podatek od posiadania psa?

Podatek od posiadania psa regulowany jest ustawą o podatkach i opłatach lokalnych z 1991 roku.

Czytaj więcej

 
Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży danych? zdjęcie

Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży danych?

Kradzież nie oznacza wyłącznie przywłaszczenia cudzej rzeczy. Mamy z nią do czynienia również w przypadku danych osobowych. W takiej sytuacji chodzi o kradzież tożsamości, czyli wejście w posiadanie danych innej osoby i wykorzystanie ich wbrew jej woli. Dotyczy to zarówno przejęcia nicku i hasła do logowania na forum, jak i danych wykorzystywanych do wyłudzenia kredytu.

Czytaj więcej

 
I Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych zdjęcie

I Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych

I Ogólnopolski Kongres Biur Rachunkowych to platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i usług. Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich osób związanych z branżą MŚP - księgowych, właścicieli biur rachunkowych czy dostawców, którzy świadomie podchodzą do kwestii rozwoju oraz innowacji w sektorze gospodarki, którego są częścią.

Czytaj więcej

 
Jak mądrze wprowadzić dziecko w świat finansów? zdjęcie

Jak mądrze wprowadzić dziecko w świat finansów?

Jak wynika z raportu Intrum, "European Consumer Payment Report 2022”, osoby posiadające odpowiedni poziom edukacji finansowej, są lepiej przygotowane do zarządzania swoimi pieniędzmi, są w stanie oszczędzać i mają znaczną przewagę nad konsumentami, którzy mają ograniczoną znajomość kwestii dotyczących „małej ekonomii”.

Czytaj więcej

 
Konferencja: „Workflow – dokumenty pod kontrolą”– 18 kwietnia, Warszawa zdjęcie

Konferencja: „Workflow – dokumenty pod kontrolą”– 18 kwietnia, Warszawa

Współczesny biznes charakteryzuje się szybką reakcją na pojawiające się zmiany. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest posiadanie odpowiedniej informacji w odpowiednim czasie, jej nośnikiem zaś są dokumenty.

Czytaj więcej

 
Zwolnienie z podatku budowlanego w Niemczech – jakie są wymagania? zdjęcie

Zwolnienie z podatku budowlanego w Niemczech – jakie są wymagania?

Zwolnienie z podatku budowlanego w Niemczech to temat, który budzi wiele pytań i wątpliwości. Osoby z Polski, planujące wyjazd za granicę i prowadzenie tam własnej firmy powinny wcześniej odpowiednio się przygotować. Nie jest to proces łatwy, zwłaszcza ze względu na barierę językową czy odmienną politykę podatkową. Istnieje jednak kilka sposobów, aby skutecznie i sprawnie przeprowadzić całą procedurę. Nie bez przyczyny wielką popularnością cieszą się polsko-niemieckie biura księgowe. Jesteś ciekaw jak pomagają przedsiębiorcom, również tym działającym w sektorze budowlanym? W poniższym tekście znajdziesz wszystkie niezbędne informacje i kilka praktycznych wskazówek. Sprawdź, jak uzyskać zwolnienie z podatku budowlanego w Niemczech!

Czytaj więcej

 
Od jakiej kwoty jest pełna księgowość? zdjęcie

Od jakiej kwoty jest pełna księgowość?

Prowadzenie pełnej księgowości, to olbrzymie wyzwanie dla przedsiębiorców. Ze względu na jej złożoność oraz konieczność dysponowania obszerną wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie, za skrupulatną ewidencję zdarzeń gospodarczych, odpowiada najczęściej profesjonalne biuro rachunkowe. Kto jest zobligowany do prowadzenia pełnej księgowości, a kogo obowiązek ten nie dotyczy? Wyjaśniamy.

Czytaj więcej

 
Wynajem mieszkania a kredyt na własny kąt. Jakie rozwiązanie wybierają Polacy? zdjęcie

Wynajem mieszkania a kredyt na własny kąt. Jakie rozwiązanie wybierają Polacy?

Tylko w styczniu 2024 roku liczba ofert dostępnych mieszkań na wynajem w portalu Otodom wynosiła ponad 22 tysiące. Jest to o 38% więcej niż na koniec stycznia 2023 roku[1]. Oznacza to, że zainteresowanie rynkiem wynajmu nie słabnie. Zwykle młodzi ludzie nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania, więc decydują się na wynajem.

Czytaj więcej

 
Seniorzy w świecie bankowości (online) zdjęcie

Seniorzy w świecie bankowości (online)

Osoby w wieku 60+ stają się coraz liczniejszą grupą w naszym kraju. Szacuje się, że do 2050 r. w Polsce może być nawet aż blisko 14 mln ludzi w tym wieku, co oznacza, że ponad 40% naszego społeczeństwa będzie zaliczać się do seniorów.

Czytaj więcej

 
CIT, PIT i VAT w „Polskim Ładzie” – bezpłatny webinar zdjęcie

CIT, PIT i VAT w „Polskim Ładzie” – bezpłatny webinar

13 stycznia pracownicy firmy Comarch oraz kancelarii doradztwa podatkowego Taxpoint przedstawią najważniejsze zmiany w przepisach podatkowych, które weszły w życie z początkiem tego roku, w ramach programu „Polski Ład”. Eksperci skupią się na zagadnieniach wokół podatku CIT, PIT i VAT.  Podczas prezentacji omówione zostaną m.in. nowe ulgi dla firm, nowości w kalkulacji podatku dla jednoosobowej działalności gospodarczej czy zmianach w leasingach.

Czytaj więcej

 
Jak nowocześnie prowadzić budżet domowy? zdjęcie

Jak nowocześnie prowadzić budżet domowy?

Blisko 22% Polaków nie ma żadnych oszczędności. Ponad 24% posiada mniej niż 5 tys. zł. Wielu nie ma środków na niespodziewane wydatki, a zarządzanie budżetem domowym przychodzi im z niemałym trudem. Muszą podołać bieżącym kosztom utrzymania, a z drugiej strony przygotować się na niecodzienne koszty związane z naprawą auta, chorobą czy koniecznością wymiany urządzenia domowego.

Czytaj więcej

 
Waluty a technologia: jak korzystać z najnowszych rozwiązań płatniczych, by nie przepłacać podczas urlopowych wyjazdów? zdjęcie

Waluty a technologia: jak korzystać z najnowszych rozwiązań płatniczych, by nie przepłacać podczas urlopowych wyjazdów?

W trakcie przygotowań do podróży napotykamy na wiele wyzwań: wybór właściwego miejsca i hotelu, zakup biletów, spakowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów oraz dojazd na czas na lotnisko. W zgiełku tych działań łatwo zapomnieć o swoich finansach: a konkretnie czym i jak zamierzamy płacić za granicą.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 107